Neočekivan poraz Dabrova

Gorica - GRK Varždin 1930 30:23

10. 02. 2019.

Bez obzira na kojem je mjestu i koliko bodova ima, Gorica i dalje ostaje crna mačka za rukometaše Varaždina. Opet, kada su se zapravo najmanje nadali, Dabrovi su se „spotakli o Goricu“ i tako sada malo zakomplicirali situaciju oko plasmana u Ligu za prvaka. Zapravo, taj plasman u gornji dom Premijer lige nije nikakav imperativ. Bilo je, „ako se pruži prilika“.
Uglavnom, Puljevićevi Dabrovi u subotu su podbacili, da ne kažemo „pukli“. Držali su nekakav priključak do 12. minute (6:4), a onda Gorica u sedam minuta radi seriju 6:1, odlazi na 12:5 i rješava pitanje pobjednika. Naravno da se ova mlada momčad više nije mogla vratiti. Poraz je bio neizbježan.
Nakon što su zadivili sve rukometne zaljubljenike u Varaždinu, pa i u Hrvatskoj, pobjedama protiv Zameta, Poreča i Umaga, doživjeli su poraz od posljednjeplasiranog. Nije to ništa čudno. Usponi i padovi kod ovako mladih momčadi su normalni i zato ne treba sada očajavati. Uostalom, još ima četiri kola. Četvrtoplasirani Rudan izgubio je u Rijeci i razlika od tri boda zaostatka je ostala. Varaždin će do kraja dva puta biti domaćin (Sesvete i Dubrava) i dva puta gost (Spačva i Rudar), a Rudan će biti domaćin Poreču i Gorici, a gost Umagu i Sesvetama. Svašta se tu još može dogoditi, ali ne treba zaboraviti da su Spačva, Sesvete i Zamet također u igri.

Gorica – GRK Varaždin 1930 30:23 (16:9)
Gorica: Vekić (11), Sladoljev (1), Ceković 3, Borić, Marjanović 3, Ljaljek 5, Goričanec 1, Negran, Klarica, Salić, Ćavar 7, Ljubić 4, Žarković 3, Šafranko 4, Barišić, Vrdoljak.
GRK Varaždin 1930: Baranašić (1), Meštrić (2), Črnila (10), Špruk 1, Vujović 4, Novak, Vojnović 2, Divjak 2, Hrman 2, Vidaček 3, Artić 2, Kranjec, Tači, Šerić 4, Trojko 1, Kaštelan 2.
Sedmerci: Gorica 4/4, Varaždin 4/5. Isključenja: Gorica 2, Varaždin 4 minute.

Rezultati 14. kola Premijer lige: Zamet – Rudan 26:24, Poreč – Dubrava 30:26, Spačva – Sesvete 25:24, Gorica – GRK Varaždin 1930 30:23, Umag – Rudar 32:30.
Poredak: 1. Dubrava 21, 2. Poreč 19, 3. Umag 19, 4. Rudan 15, 5. Sesvete 14, 6. Spačva 14, 7. Zamet 13, 8. GRK Varaždin 1930 12, 9. Rudar 8, 10. Gorica 5.