Mateo Žugec zlatni u Novom Sadu

GK Vindija

12. 12. 2018.

Gimnastičari Vindije prošlog su vikenda sudjelovali na međunarodnom turniru u Novom Sadu. U jakoj konkurenciji prvog dana kvalifikacijskog natjecanja uspjeli su izboriti dva finala.
U kadetskoj kategoriji Teo Bartolec, u vježbi na tlu, propustio je priliku za finalno natjecanje samo zbog doskoka.
U mlađe juniorskoj konkurenciji Vito Nušak uspio je kao treći ući u finale, gdje je pak, zbog propusta u organizaciji, morao nastupati bez zagrijavanja te je vjerojatno iz tog razloga pao u elementu “šraube 540” i završio na sedmom mjestu.
U juniorskoj konkurenciji nastupili su Noa Matušin i Mateo Žugec. Matušin je nastupom na tlu odmah na početku vježbe, kod izvedbe dvostrukog salta naprijed, pao i ispao. Ipak, važno je napomenuti kako je dokazao da je na dobrom putu s obzirom da je izvodio dio novih elemenata koji su u pripremi za seniorska natjecanja.
Za razliku od Matušina, Mateo Žugec je završio izvrsnu godinu sa nadmoćnom pobjedom. U finalu konja s hvataljkama pokorio je konkurenciju s prednošću od boda i pol, što je u gimnastici ogroman pokazatelj kvalitete, i time osvojio zlato. Tako je Mateo završio jednu napornu natjecateljsku sezonu vrlo uspješno i počinje pripreme za finale EYOFa, europske olimpijade mladih, koje će se održati u Bakuu sljedeće godine.
Rezultati gimnastičara Vindije: Mateo Žugec 1. mjesto, Vito Nušak 7. mjesto, Noa Matušina 13. mjesto i Teo Bartolec 19. mjesto.