Marciuš i Farkaš dominirali na 200 m na Otvorenom prvenstvu Zagreba

AK Sloboda

23. 01. 2022.

Jučer, 22. siječnja 2022. održalo se Otvoreno prvenstvo Zagreba koje je za većinu atletičara prvo natjecanje ove sezone. U međunarodnoj konkurenciji Ak Sloboda predstavljalo je 14 atletičarki i atletičara. Svojom dominacijom posebno su se istaknuli Karlo Marciuš i Roko Farkaš.

Na 200m pobjedu je odnio Karlo Marciuš s rezultatom od 21,39 sekundi što je samo 5 stotinki slabije od seniorskog državnog rekorda. U istoj je utrci Roko Farkaš istrčao novi mlađe-juniorski dvoranski državni rekord sa rezultatom 22,39 s te osvojio 3. mjesto.

U ženskoj konkurenciji jedinu pobjedu za Ak Sloboda odnijela je Viktorija Vujović u bacanju kugle. Viktorija je u 4. seriji bacila hitac od 13,15m što je ujedno i njezin osobni rekord.

Martin Mlinarič u skoku u vis osvojio je srebrnu medalju sa preskočenih 2,09m. Napomenimo kako je Martin jučer tri puta pokušao preskočiti visinu od 2,15m što bi bio novi juniorski dvoranski rekord Hrvatske, ali ovaj put nažalost nije uspio.

Odličnim nastupima istaknula se i mlađa juniorka Jana Koščak koja je zauzela 3. mjesto u utrci na 60m prepone sa rezultatom 8,87 s. Na 200m Jana je istrčala svoj osobni rekord od 26,10 s i osvojila 7. mjesto.

Izvrsnim nastupima također se može pohvaliti i Janko Kišak. U utrci na 60m istrčao je svoj novi osobni rekord od 7,20 s i u seniorskoj konkurenciji zauzeo 12. mjesto te je na 200m istrčao svoj osobni rekord sa rezultatom 22,96 s i zauzeo 8. mjesto.

Naša Rahela Leščak također je nastupala na 200m i osvojila 8. mjesto sa rezultatom od 26.20 s. Osim na 200m Rahela je trčala i 60m gdje je osvojila 14. mjesto sa rezultatom 8,09 s.

U skoku u vis naša Mia Florijanić preskočila je 160cm te je osvojila 7. mjesto.

U skoku s motkom Ak Sloboda predstavljale su Orhidea Leščak i Andrea Vuradin. Orhidea Leščak preskočila je visinu od 2,80m te osvojila 8. mjesto, a odmah iza nje plasirala se Andrea Vuradin sa preskočenih 2,60m.

Ana Novotni u utrci na 600m zauzela je 14. mjesto sa rezultatom 1:50,39 min. Fran Grđan na 60m plasirao se na 30. mjesto sa rezultatom od 7,82 s. Na 60m također je nastupala i Stella Jurak koja je istrčala 8,28 s te osvojila 24. mjesto.