Kiks Poleta u Prelogu, Varteks uvjerljiv protiv Novog Marofa

4. liga Vž-Čk

15. 04. 2019.

U pet subotnjih utakmica 21. kola Četvrte nogometne lige Varaždin – Čakovec, veliko iznenađenje dogodilo se u Prelogu gdje je domaća Mladost Komet zaustavila zahuktali Polet odigravši 1:1. Izgleda kako su dečki iz Svetog Martina malo opuštenije ušli u utakmicu nakon prošlotjedne pobjede u derbiju protiv Varteksa i to ih je koštalo gubitka dva boda. Polet je poveo preko Ferlina u 33. minuti, a poravnao je Denis Golubić pet minuta prije kraja.
S druge strane Varteks se poigrao s otpisanim Novim Marofom koji je jedva skupio jedanaest igrača za utakmicu. Dva puta Karić, dva puta Šoštarić, te po jednom Kuhar, Nježić i Šenkiš bili su strijelci u uvjerljivoj 7:0 pobjedi. S ova dva gola Šoštarić je preuzeo vodstvo na listi strijelaca s 26 golova ispred Medveda iz Poleta koji je postigao 25. A na vrhu prvenstvene ljestvice Varteks i Polet su sada izjednačeni, svaki ima po 48 bodova, međutim Polet ima puno bolju gol razliku.
Dubravka Zagorac osvojila je bod u Novom Selu Rok. Prema riječima trenera Dubravke Dejana Cara, njegova je momčad imala dominaciju i prilike, ali imali su i domaćini pa je krajnji rezultat realan.
Bednja je na svojem terenu slavila protiv Nedelišća s minimalnih 1:0, a strijelac pobjedonosnog gola za domaće bio je Marin Šinjori u 59. minuti. Ovom pobjedom Bednja je ponovno u igri za prvaka.
U međimurskom obračunu, u Murskom Središću, malo iznenađenje priredila je Sloga koja je pobijedila domaći Rudar 1:0.
U preostale tri nedjeljne utakmice 21. kola 4. lige Varaždin – Čakovec dvije pobjede domaćina i jedan remi. Nedeljanec je konačno, nakon tri uzastopna poraza, došao do pobjede svladavši Međimurec 3:1. Kovačić i Hruškar nakon prvog dijela stvorili su prednost od 2:0, ali je u 54. minuti stvar “zakuhao” Copić, no tri minute kasnije na konačnih 3:1 povisuje Glavaš.
Jalžabet je na domaćem terenu slavio protiv Podravine također rezultatom 3:1. Dva puta strijelac za Jalžabećane bio je Petrovečki, a jednom Hanc, dok je gol za Ludbrežane postigao Pačko.
U međimurskom okršaju između Pušćina i Dinama iz Domašinca nije bilo golova.

Rezultati 21. kola 4. lige Vž-Čk: Varteks – Novi Marof 7:0, Bednja – Nedelišće 1:0, Mladost Komet – Polet 1:1, Omladinac – Dubravka/Zagorac 0:0, Rudar – Sloga 0:1, Pušćine – Dinamo (D) 0:0, Jalžabet – Podravina 3:1, Nedeljanec – Međimurec 3:1.
Poredak: 1. Polet 48 (+61), 2. Varteks 48 (+48), 3. Bednja 45, 4. Nedelišće 35, 5. Pušćine 34, 6. Podravina 32, 7. Međimurec 32, 8. Nedeljanec 28, 9. Dinamo 28, 10. Rudar 27, 11. Mladost Komet 27, 12. Jalžabet 25, 13. Dubravka/Zagorac 23, 14. Sloga 21, 15. Omladinac 13, 16. Novi Marof 7.