Kalnik Trail, Totovec Run, HALS…

AK Varaždin

10. 10. 2021.

U subotu je u Križevcima u organizaciji Udruge kineziologa Križevci održan Kalnik Trail 2021. Kao i na većini trailova tako se i na ovom trailu moglo nastupiti u više različitih dionica. Dionice su bile GABRINOVEC – 31,8 km, PECA – 16,7 km i BOR – 6,3 km. Ukupno je u svim utrkama trail uspješno završilo čak 425 natjecatelja koji su uživali trčeći po Kalniku i okolnim brežuljcima.

S obzirom da se većina članova AK Varaždina ipak čuvala za nedjeljni nastup na Zagrebačkom maratonu, jedan manji dio ipak se odlučio za nastup i na ovom trailu. U utrci na 31,8 km Andrej Zadravec istrčao je vrlo dobru utrku istrčavši ovu zahtjevnu dionicu s više od 1300 m/nv u vremenu 3:49:11 i osvojio 17. mjesto u generalnom poretku.

U utrci na 16,7 km Valentina Vadlja uvjerljivo je pobijedila u ženskoj konkurenciji istrčavši ovu dionicu u vremenu 1:52:40. Iza Valentine na 2. i 3. mjesto plasirale su se u istom vremenu (1:57:58) Kristina Pintarić i Dragana Danjko obje članice SRD 315 Sjeverozapad.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Ivan Maltar (ŠD Remetinec) u vremenu 1:28:59 ispred Stjepana Žanića (AK Maratonjare) – 1:29:29 dok se Dinko Solić ovaj put morao zadovoljiti 3. mjestom u vremenu 1:29:56. Čestitke i svim ostalim našim trkačima koji su u ovoj utrci postigli sljedeće rezultate:

116. Vladimir Kirchbaum – 2:34:12

U najkraćoj utrci na 6,3 km Štefica Bubnjarić također se popela na pobjedničko postolje. Osvojila je odlično 3. mjesto u vremenu 36:50. Sa samo sekundom prednosti ispred nje bila je na 2. mjestu Ivana Zeljko (AK Međimurje) – 36:49 i pobjednica utrke Marcela Cerovac – 36:42. Snježana Đurin bila je 23. u generalnom poretku kod žena, a mala Mia Cvetanović je u pratnji tate Davora osvojila 47. mjesto (56:52).

U Totovcu je u subotu održana humanitarna utrka naziva Totovec Run 2021. S obzirom da je ova utrka bila humanitarnog karaktera sav prihod od kotizacija donirat će se Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Čakovec. Nastupiti se moglo u dvije dionice i to u glavnoj utrci na 10 km i u utrci građana na 5 km. U glavnoj utrci na 10 km pobijedio je Mladen Ignac u vremenu 38:23, a veteran AK Varaždin Zvonko Artić osvojio je vrlo dobro 4. mjesto u vremenu 47:16.

U utrci građana na 5 km mlada Ana Goričanec istrčala je odličnu utrku i u generalnom poretku kod žena pobijedila u vremenu 23:12 ispred Iris Jambrešić (AK Mursko Središće) – 23:17 i Tamare Filip – 23:38.

U utrci je također nastupio i Filip Njegovec koji je osvojio 23. mjesto (MU23 – 3.).

U subotu je u Varaždinu na stadionu Slobode održano Pojedinačno prvenstvo HALS-a za mlađe dobne skupine (limači i mlađi kadeti). Mladi i perspektivni član kluba Jakov Štampar nastupio je izvan konkurencije (jer je stariji kadet) u utrci na 200 m i osvojio 2. mjesto istrčavši ovu dionicu za odličnih 24:09.

U subotu je u Svetom Martin na Muri u organizaciji Run Croatia održana utrka pod nazivom Mountain Madness Sveti Martin na Muri 2021. U utrci na 10 km Dario Posavec uvjerljivo je pobijedio u vremenu 57:41 ispred Božidara Grgošića (1:02:17) i trećeplasiranog Antonia Lončarića (1:03:28).