Kajakaši Varteksa nastupili na utrci Europskog kupa u slalomu u Austriji

KKK Varteks

03. 08. 2020.

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na utrci Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije, održanoj na rijeci Moll u mjestu Flattach u Austriji. U konkurenciji više od 150 natjecatelja iz 8 zemalja održane su dvije utrke.

Od Varaždinaca najuspješniji je bio mlađi junior Roko Bengeri koji je nastupio u disciplini kanu jednosjed (C-1) i disciplini kajak jednosjed (K-1) te pobijedio u obje discipline na svim utrkama.

Na prvoj utrci kod kadeta (U14) u disciplini K-1 Jan Petrić zauzeo je 40. mjesto, mlađi junior (U16) David Šestak u disciplini K-1 plasirao se na 22. mjesto, a Matija Fic u istoj disciplini zauzeo je 23. mjesto. Kod starijih juniora (U18) nastupio je Nikola Novosel koji se plasirao na 11. mjesto.

Na drugoj utrci Jan Petrić zauzeo je 33. mjesto, David Šestak plasirao se na 21. mjesto, a Matija Fic na 22. mjesto. Nikola Novosel plasirao se na 10. mjesto.