Kadetkinje treće na ekipnom Prvenstvu Hrvatske

AK Sloboda

23. 05. 2019.

U srijedu je u Zagrebu održano ekipno Prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje. Nastupilo je 7 klubova u muškoj i 14 klubova u ženskoj kategoriji. Atletski klub Sloboda iz Varaždina imao je predstavnike u obje kategorije.
Dječaci AK Slobode su na ovom natjecanju osvojili ekipno 5. mjesto, dok su djevojčice bile uspješnije i osvojile ukupno 3. mjesto.
Kod kadetkinja se posebno istaknula Klara Košćak koja je pobijedila na 100 m prepone s rezultatom 14,58 i u skoku u dalj s 5,62 m, što su njezini apsolutni osobni rekordi. Jana Košćak je u bacanju koplja osvojila odlično 3. mjesto s hicem od 35,51 m, a Viktorija Vujović je na 100 m osvojila 4. mjesto s 12,75. Uspješna je bila i štafeta 4×100 m u sastavu S. Jurak, K. Koščak, J. Koščak, V. Vujović koja je osvojila 4. mjesto. Kadetsku ekipu djevojčica predstavljale su i Stella Jurak na 300 m, Leona Mašić na 600 m, Helena Posavec na 1500 m, Jana Košćak u skoku u vis i Viktorija Vujović u bacanju kugle.
Od kadeta najviše se istaknuo Marko Kušter koji je pobijedio na 100 m s preponama s 14,86 i osvojio 2. mjesto u skoku u vis, s preskočenih 162 cm.