Ivančica porazom prolongirala proslavu naslova, Čevo opet uvjerljiv

Županijske nogometne lige

20. 05. 2019.

Ivančica se nakon prošlonedjeljne pobjede u Vinci potpuno opustila. U ležernom je tonu željela protiv Zelengaja proslaviti naslov, ali je doživjela hladan tuš i svoju promociju odgodila barem za sedam dana. Zelengaj je iskoristio njihovu nonšalantnost i pobijedio 1:0 golom Vilima Horvata u 16. minuti. Plitvica iz Gojanca slavila je s visokih 5:1 protiv Budućnosti u Vidovcu. Dva puta Jošua Horvat, dva puta Mario Horvat i jednom Črnila bili su strijelci za Gojančane, a jedini gol za Budućnost postigao je Moris Kuhta. Neugodno je iznenadila varaždinska Sloboda ŠN koja je poražena na Cestici od Poleta 2:0. Strijelci za Polet bili su Smiljanac i Boltek.
U Drugoj ŽNL Čevo je pobjedom u Toplicama protiv Mladosti 3:0 zadržao pet bodova prednosti ispred Radničkog i Zadrugara. Varaždinska Mladost bila je efikasna protiv Trnja koje je na utakmicu došlo sa samo jedanaest igrača. Pobijedili su Mladostaši 4:0, a sva četiri gola postigli su u prvih pola sata. Zorman je zabio prva dva, u 4. i 6. minuti, Cepanec je iz penala pogodio za 3:0 u 27., a minutu kasnije Novaković je postigao četvrti gol i tu su Mladostaši stali.

Prva ŽNL, 23. kolo: Ivančica – Zelengaj 0:1, Polet Cestica – Sloboda ŠN 2:0, Budućnost – Plitvica (G) 1:5, Drava – Vinica 3:5, Podravac Kitro – Mladost (M) 1:4, Plitvica (S) – Polet (T) 2:2, Sloboda (T) – Obreš 3:0. Poredak: 1. Ivančica 55, 2. Vinica 48, 3. Zelengaj 46, 4. Plitvica (G) 40, 5. Polet (T) 39, 6. Mladost (M) 34, 7. Sloboda ŠN 32, itd.
Druga ŽNL, 23. kolo: Lepoglava – Radnički 1:2, Dinamo 01 – Beretinec 1:4, Mladost (S) – Novakovec 4:2, Rudar – Zadrugar 1:5, Mladost (VT) – Čevo 0:3, Mladost (Š) – Dinamo (B) 5:1, Mladost (Vž) – Trnje 4:0. Poredak: 1. Čevo 50, 2. Radnički 45, 3. Zadrugar 45, 4. Mladost (S) 42, 5. Beretinec 41, 6. Mladost (Vž) 41, itd.
Treća ŽNL, 24. kolo: Vratno – Bratstvo 2:2, Orač – Sračinec 13:0, Nova Ves – Vindija 5:0, Klenovnik – Podravac 1:3. Poredak: 1. Orač 63, 2. Nova Ves 49, 3. Podravac 35, 4. Klenovnik 32, 5. Bratstvo 24, Itd.