Hrvatica svjetska prvakinja, 63-godišnji Varaždinac treći!

Svjetsko prvenstvo u trčanju na 100 kilometara

09. 09. 2018.

Sveti Martin na Muri bio je domaćin 30. Svjetskog prvenstva u trčanju na 100 km.
Svjetska je prvakinja u najdužoj službenoj atletskoj disciplini postala Nikolina Šustić s novim hrvatskim rekordom 7:20:34. S Veronikom Jurišić, 18. ukupno (8:05:57), i Antonijom Orlić, 46. ukupno (8:47:26), ekipno je Hrvatska osvojila broncu. Japan je bio prvi, Južnoafrička Republika druga. Dodajmo da je hrvatska muška reprezentacija (Dejan Radanac, Goran Selanec i Zdravko Jadrijev) završila na 12. mjestu. Ekipni prvaci su Japanci, a pojedinačni svjetski prvak Hideaki Yamauchi (6:28:05).
Hrvatska ima još razloga za slavlje. Naime, u konkurenciji trkača starijih od 60 godina treće je mjesto na Svjetskom prvenstvu zauzeo Varaždinac, član Trkačkog kluba Marathon 95, 63-godišnji Antun Belošević. On je 100 kilometara pretrčao za 9 sati, 50 minuta i 53 sekunde.
Sudjelovalo je 350 trkača i trkačica iz 41 zemlje svijeta.