Gradonačelnik Bosilj čestitao Jani Košćak na tituli svjetske prvakinje u sedmoboju

Grad Varaždin

29. 08. 2024.

Varaždinka Jana Košćak svjetska je juniorska prvakinja u sedmoboju – sjajna je vijest koja stiže iz Perua sa Svjetskog juniorskog prvenstva u atletici.
Među prvi čestitarima bio je gradonačelnik Grada Varaždina Neven Bosilj kojem je Jana još u svibnju na prijemu u Gradskoj vijećnici najavila: „Nadam se da ću iz Perua ponijeti titulu svjetske prvakinje s obzirom na to da sam trenutno u samom vrhu.“ – najave su se obistinile.
„Titula svjetske prvakinje u atletici, kraljici sportova jedan je od najvećih uspjeha varaždinskih pa i mladih hrvatskih sportaša. Čestitam Jani, ocu i treneru Patriku te Atletskom klubu Sloboda u ime svih građana Varaždina.“ – poručio je gradonačelnik Grada Varaždina Neven Bosilj.
Otac i trener Patrik Košćak je opisao put do zlatne medalje: Natjecanje je trajalo dva dana, a Jana je pred samu završnicu već imala prednost pred konkurencijom. Posljednja disciplina bila je utrka na 800 metara, koju je Jana završila na četvrtom mjestu s vremenom 2:24.56, što je bilo dovoljno za zlatnu medalju s ukupnih 5807 bodova. Njezinom medaljom je prekinut niz od čak 10 godina bez atletske medalje za Hrvatsku na juniorskim svjetskim smotrama.