Emanuel Šprem i Matej Kos prvaci Europe

FC Kovačić

18. 03. 2019.

Budimpešta je u subotu bila domaćin europskog prvenstva u K1 i K1 light disciplini. Iz FC Kovačić nastupili su Emanuel Šprem u kategoriji kadeta, Matej Kos u kategoriji juniora i Miki Marinić u veteranskoj konkurenciji.
Emanuel Šprem u prvom kolu pobijedio je Dmitra Vargu iz Rumunjske da bi u finalu 3:0 bio bolji od predstavnika Mađarske Karla Abela.
Najbolji hrvatski savate junior Matej Kos pokazao je da uz savate vrlo dobro radi i K1 disciplinu. U prvom kolu prekidom u drugoj rundi pobijedio je domaćeg borca Levantea Kissa, a u finalu nokautom u prvoj rundi pobijedio Andrija Korpusova iz Ukrajine.
Miki Marinić u polufinalu gubi na bodove od kasnijeg osvajača zlata iz Mađarske.
Matej Kos i Emenuel Šprem dio su vrlo uspješne škole Fight Cluba Kovačić koja je godinama u Hrvatskom vrhu borilačkih sportova. Emanuel Šprem pohađa prvi razred varaždinske Druge gimnazije i odličan je učenik. Pet puta je prvak Hrvatske u savateu, osvajač svjetskog kupa u savate boksu, viceprvak svijeta kao kadet u light contactu, osvajač brojnih turnira u savate boksu i sada prvak Europe u K1 light disciplini.
Matej Kos učenik je drugog razreda Prve gimnazije Varaždin, odličan je učenik, trostruki je prvak Hrvatske u savate boksu, treći sa svjetskog prvenstva u savate boksu, viceprvak Europe u savate boksu, proglašeni najboljim hrvatskim juniorom u savate boksu, osvajač svjetskog kupa u savate boksu, međunarodnih turnira u Crikvenici, Zagrebu, Zalaerszegu te sada i prvak Europe u K1.
Škola FC Kovačić trenutno broji preko 70 boraca od kojih je 90 posto mlađih dobnih skupina, te redovito svaki dan treniraju u prostorijama kluba u Areni Varaždin.
Prošle godine škola FC Kovačić osvojila je 208 medalja s domaćih i međunarodnih natjecanja, a ove godine su na dobrom putu da taj uspjeh i ponove.