Drugi remi Varaždinaca

Osijek - Varaždin 1:1

19. 10. 2016.

Protiv mlade momčadi Osijeka Varaždin je odigrao samo 1:1 i tako drugi puta ove jeseni, nakon utakmice s Međimurjem, remizirao.
Osječani su zbog obaveza svojih juniora u prvenstvu Hrvatske tražili odgodu ove utakmice za ponedjeljak. Iako se mislilo kako će ova odgoda više koristiti Varaždinu, ispalo je sasvim suprotno. Mladi Osječani bili su maksimalno motivirani, kao da su željeli pokazati da se mogu ravnopravno nositi s vodećom momčadi lige koja u svojim redovima ima puno bivših prvoligaških igrača.
Veći dio tekme bila je to izjednačena borba, u nekim trenucima Varaždin je očekivano imao dominaciju, ali ne tako veliku kao protiv dosadašnjih protivnika. Varaždin je poveo u 16. minuti kada je Kresinger uspio nakon gužve u šesnaestercu doći do lopte i poslati je u mrežu. Osječani su do izjednačenja stigli u 34. minuti nakon, kako Varaždinci tvrde, nepostojećeg jedanaesterca. Špoljarić je s bijele točke pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Žaper i poslao je u mrežu.
Ostatak utakmice prošao je u ravnopravnoj borbi uz nekoliko prilika s obje strane. Ipak Varaždin je bio bliži pobjedi. Šafarić je u 86. minuti iz slobodnjaka uzdrmao stativu, a Ćelić je u zadnjim sekundama jednu povratnu loptu poslao preko gola.

Osijek s.d.d. – Varaždin 1:1 (1:1)

Osijek – igralište NK Olimpije. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci). Gledatelja: 250.
Žuti kartoni: Marin, Ikić (Osijek), Sambolec, Drožđek, Novoselec (Varaždin).
Strijelci: 0:1 Kresinger (16), 1:1 Žaper (34).
Osijek: Žitnjak, Marin, Lišnić (od 58. Čikvar), Žaper (od 80. Magdić), Ikić, Špoljarić, Klepač (od 46. Škorić), Mišković, Lončar, Anić, Čosić.
Varaždin: Galoši, Novoselec (od 67. Kolarić), Ćelić, Režić, Sambolec, Jagačić (od 55. Golubar), Šafarić, Vuk, Jertec (od 46. Drožđek), Oštrek, Kresinger.

Rezultati 9. kola Treće HNL istok: Osijek – Varaždin 1:1 Međimurje – Belišće 2:1, Oriolik – Bjelovar 2:0, Marsonia – Koprivnica 3:2, Slavonija – Bedem 2:2, Vukovar – Slavija 1:0, Đakovo – BSK 2:1, Mladost – Višnjevac 1:0.

Poredak: 1. Varaždin 23 , 2. Međimurje 19, 3. Slavonija 17, 4. Vukovar 16, 5. Mladost 16, 6. Bedem 14 itd.

U 10. kolu, 22. listopada s početkom u 15 sati, Varaždin će ugostiti Vukovar.