Dr. Časl i Libertas Marinkolor osvojili Hrvatski kup, Varaždinke treće

Stolni tenis

11. 07. 2020.

Ekipa dr. Časla osvajanjem Hrvatskog kupa još jednom je osvojila dvostruku krunu. Prvakinje Hrvatske postale su već ranije ove godine, a sada su u svojoj dvorani u Dedićima osvojile i trofej Hrvatskog kupa. Zagrebačka ekipa je u polufinalu s 3:0 pobijedila Varaždin, a potom u finalu s identičnim rezultatom i Malinsku Dubašnicu. Dr. Časlu je ovo je četvrti trofej Kupa, a ekipu su činile Ivana Tubikanec, Dorina Srebrnjak, Mirela Đurak, Ni Xia Lian i trener Luka Vrančić. U susretu za treće mjesto Varaždin je s 3:0 pobijedio Vodovod.

Finale: Dr. Časl – Malinska Dubašnica 3:0: Ni XIa Lian – Magličić 3:0 (3, 4, 3); Tubikanec – Jazbec 3:0 (9, 3, 9); Srebrnjak – Šantek 3:0 (5, 4, 4)

za 3. mjesto: Varaždin – Vodovod 3:0: Matijašec – Perković 3:0 (7, 2, 4); Malobabić – Meter 3:0 (4, 1, 3); Franović – Vukovac 3:0 (4, 3, 5)

Polufinale: Dr. Časl – Varaždin 3:0: Ni XIa Lian – Franović 3:0 (5, 4, 4), Srebrnjak – Petek 3:1 (4, -14, 8, 4); Tubikanec – Malobabić 3:0 (5, 7, 9) / Malinska Dubašnica – Vodovod 3:0: Jazbec – Perković 3:0 (2, 3, 4); Šantek – Meter 3:0 (5, 8, 3); Magličić – Vukovac 3:0 (5, 4, 3)

Stolnotenisači Libertas Marinkolora novi su osvajači Hrvatskog kupa. Na Final Fouru u Samoboru Pituri su u polufinalu s 3:0 svladali osječki Vodovod, a potom u finalu s 3:0 i Zagreb. Dubrovčanima je to treći trofej Kupa, prvi put su ga osvojili 2017., isto su ponovili i 2018, dok su lani u finalu svladani baš od Zagreba. Ove godine nisu dopustili iznenađenje, Miho Simović, Tomislav Japec, Neven Juzbašić, Dragutin Šurbek i trener Marko Habijanec trofej nose u Dubrovnik. Susret za treće mjesto se nije igrao jer je momčad Starra otkazala nastup na Final Fouru te je Vodovod automatski nakon poraza u polufinalu osigurao broncu. Pehare i medalje sudionicima uručio je Mario Dokmanić, predsjednik GSTK Zagreb i predsjednik Stolnoteniskog saveza Zagreba.

Finale: Libertas Marinkolor – Zagreb 3:0: Simović – Ban 3:1 (11, -8, 6, 9); Japec – Maglić 3:1 (8, -9, 8, 5); Juzbašić – Zovko 3:0 (14, 13, 9)

Polufinale: Libertas Marinkolor – Vodovod 3:0: Simović – Arbanas 3:0 (10, 7, 9); Japec – Banek 3:1 (5, 4, -11, 6); Juzbašić – Markotić 3:0 (8, 3, 8) / Zagreb – Starr 3:0 (bb)