Dabrovi svladali Sesvete i definitivno osigurali ostanak

GRK Varaždin 1930 - Sesvete 22:20

26. 05. 2019.

Dabrovi su u čvrstoj, tvrdoj utakmici, s malim brojem golova, svladali Sesvete 22:20 i sada definitivno, kolo prije kraja, osigurali ostanak u ligi. Na ruku im je išao i rezultat iz Labina gdje su domaći Rudan i Zamet odigrali 21:21. Ovim rezultatom najvjerojatnije ispada Rudan koji u posljednjem kolu gostuje kod Gorice. No to su već njihove brige.
Što se pak tiče same utakmice između Varaždina i Sesveta dugo je trebalo domaćim igračima kako bi slomili otpor Sesvećana. Do 20. minute bilo je vrlo izjednačeno, a onda su u posljednjih deset minuta, predvođeni sjajnim Novakom i golmanom Meštrićem, završili poluvrijeme s pet golova viška. U nastavku su varaždinski rukometaši igrali mudro, strpljivo, koncentrirano, nisu srljali i čuvali su stečenu prednost. Obrana, na čelu sa sjajnim Meštrićem, bila je ključ ove pobjede bez obzira što su Sesvete pred kraj smanjile na minus dva.
– Velika odgovornost bila je na mojim igračima. Vidjeli ste kako su se Sesvete žestoko borile. Bilo je malo golova, obrane su dobro radile, puno smo se trošili i jedni i drugi, ali više smo željeli tu pobjedu i na kraju je i ostvarili. Nakon devet odigranih kola osvojili smo 14 bodova što je zaista jako puno, jer nemojte zaboraviti da smo u ovu ligu krenuli iz „podruma“, s posljednjeg mjesta. Rudan je odigrao nerješeno sa Zametom i s tim rezultatom definitivno smo ostali u ligi – rekao je trener GRK Varaždin 1930 Alan Belko.

GRK Varaždin 1930 – Sesvete 22:20 (14:9)
GRK Varaždin 1930: Meštrić (15), Črnila (1), Špruk 1, Vujović 4, Novak 7, Vojnović 4, Divjak, Tači 1, Vidaček 3, Puček, Kranjec, Šerić 1, Marić 1, Hrman, Trojko, Kaštelan.
Sesvete: Mudrinjak (3), Panjan (7), Šuker, Ezgeta 3, Peković 2, Mirosavljević 2, Jurakić 2, Pranjić, Jelovčić 1, Zadro, Kuraja, Mršić 4, Potnar 1, Krešić 3, Šehić 1, Gavrić 1.
Sedmerci: Varaždin 3/3, Sesvete 4/5. Isključenja: Varaždin 8, Sesvete 10 minuta.

Rezultati 9. kola Lige za ostanak: GRK Varaždin 1930 – Sesvete 22:20, Rudar – Gorica 21:37, Rudan – Zamet 21:21. Poredak: 1. Gorica 25, 2. GRK Varaždin 1930 21, 3. Zamet 21, 4. Sesvete 20, 5. Rudan 18, 6. Rudar 9.
U posljednjem kolu sastaju se: Zamet – GRK Varaždin 1930 , Gorica – Rudan, Sesvete – Rudar.