Čak pet medalja za Varaždince na Prvenstvu Hrvatske u štafetama

AK Sloboda

22. 06. 2020.

U subotu je u Zagrebu održano Prvenstvo Hrvatske u štafetama na kojem je sudjelovalo više od 150 natjecatelja iz 26 klubova iz cijele Hrvatske.

Za Atletski klub Sloboda Varaždin trčalo je 15 natjecatelja odnosno šest štafeta. Apsolutnu dominaciju su pokazali kadetkinje i kadeti (Stella Jurak, Marko Kušter, Jana Koščak, Roko Farkaš) koji su uvjerljivo pobijedili na mješovitoj štafeti 4×100 m i 4×300 m. Pobjedničko vrijeme štafete 4×100 m  je 46,55, a štafete 4×300 m je 2:39,44 što je čak 8 sekundi bolje od drugoplasiranih.
U štafeti 4×200 m već 4. godinu zaredom dominiraju varaždinske seniorke (Viktorija Vujović, Klara Koščak, Rahela Leščak, Lucija Pokos).  Uvjerljivo su pobijedile s rezultatom 1:41,59 koji je 2 sekunde bolji od rezultata seniorki Atletskog kluba Zagreb koje su osvojile 2. mjesto.

Srebrnu medalju je osvojila seniorska mješovita štafeta 4×100 m (Klara Koščak, Karlo Marciuš, Lucija Pokos, Valentino Bečeheli) s rezultatom 44,87.
Brončana medalja je pripala seniorskoj mješovitoj štafeti 4×400 m (Tajana Židov, David Šalamon, Rahela Leščak, Karlo Marciuš) s 3:33,71.
Muška štafeta 4×200 m u sastavu Valentino Bečeheli, Gabrijel Stojanović, David Šalamon, Karlo Marciuš nije uspjela završiti trku radi ozljede.

Čestitke atletičarima kluba Sloboda Varaždin i njihovim trenerima Damiru Pascuttiniju, Patriku Košćaku i Marinku Šipošu.