Čak 98 odličja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

PK Barok

05. 07. 2018.

Nakon duge i naporne sezone i brojnih nastupa, za većinu natjecatelja je Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne kategorije bilo završno natjecanje u ljetnoj sezoni:. U konkurenciji 271 natjecatelja iz 13 klubova, nastupilo je i 37 članova varaždinskog PK Barok: Vikend je bio iznimno uspješan i članovi Baroka osvojili su 98 medalja: 39 zlatnih, 26 srebrnih i 33 brončane. Također, isplivano je više od 150 osobnih rekorda.
U kategoriji juniorki istaknule su se: Elena Škrapec s osvojenim 1.mjestom na 100 m slobodno te 3.mjestom na 400 m slobodno. U kategoriji seniora osvojila je 2.mjesto na 100 m slobodno te 3.mjesto na 400 m slobodno. Najbolja plivačica Baroka, Martina Štefinec, osvojila je 1.mjesta na 50, 100 i 200 m prsno i u kategoriji seniora i juniora. Lea Ćelić bila je 3. u disciplini 200 m slobodno, a također je i u kategoriji seniora zauzela 3.mjesto. U istoj kategoriji najbolji junior Luka Cvetko osvojio je 1.mjesta na 50 i 100 m slobodno, te 1.mjesto na 100 m leđno. Također treba naglasiti da je Luka osvojio sva 3 zlata i u kategoriji seniora.
U kategoriji ml. juniorki najbolje su bile: Petra Gašparac sa osvojenim 3.mjestom na 100 m slobodno i Noa Stolnik sa broncama na 100 i 200 m prsno.. U istoj kategoriji treba istaknuti i Lovru Pintarića koji je osvojio 3.mjesto na 400 m slobodno i 2.mjesto na 200 m delfin, dok je u kategoriji seniora zauzeo 3.mjesto na 200 m delfin.

Uspješni i u kategorijama kadetkinja i kadeta

U kategoriji kadetkinja Nika Dobovičnik osvojila je 3. mjesto na 400 m slobodno i 2. mjesto na 400 m mješovito, u seniorskoj, juniorskoj i ml. juniorskoj kategoriji osvojila je 3. mjesto na 400m mješovito. Anamarija Zavrtnik je bila treća na 100, 200 i 800 m slobodno, te je u ml. juniorskoj kategoriji osvojila 2. mjesto na 800 m slobodno, a u seniorskoj i juniorskoj kategoriji okitila se brončanom medaljom na 800 m slobodno. Petra Švetak je bila najbrža na 200 m prsno, dok je Dora Jurak osvojila 3. mjesto na 800 m slobodno. U istoj kategoriji, kod plivača, najuspješniji su bili Luka Štumberger koji je osvojio 1. mjesta na 400 m slobodno, 400 m mješovito i 200 m prsno te 2. mjesto na 200 m mješovito. Treba istaknuti da je Luka u kategoriji seniora osvojio 2. mjesto na 400 m mješovito, u kategoriji juniora osvojio je 2. mjesto, a u kategoriji ml. Juniora 1. mjesto u istoj disciplini. Luka Kokotec je bio prvi na 200 m leđno, drugi na 100 m leđno i treći na 400 m slobodno te je u ml. juniorima osvojio 3. mjesto na 200 m leđno. Niko Balenta je osvojio 1. mjesto na 200 m delfin; na 100 je bio drugi,a na 200 m slobodno treći, dok je u kategoriji juniora i ml. juniora osvojio broncu na 200 m delfin.
U kategoriji ml. kadetkinja Leona juriša osvojila je 1. mjesta na 50 i 100 m leđno, 2. mjesta na 50 i 100 m prsno i 50 m slobodno, te 3. mjesta na 50 m delfin i 100 m slobodno. Sara Marković osvojila je bronce u disciplinama 100 m delfin te 200 m slobodno. Maša Manojlović se okitila broncom na 100 m prsno. U istoj kategoriji kod plivača, najuspješniji je bio Filip Kukec koji je osvojio 2. mjesta na 100 m prsno i 200 m mješovito, 1. mjesta na 50 i 200 m slobodno i 3. mjesto na 100 m slobodno.

Iskazali se i početnici

U kategoriji početnika, Teodora Liber Kos koja osvojila je 3 prva mjesta: na 200 m mješovito, 100 m slobodno i 50 m delfin, 2. mjesto na 50 m leđno te 3. mjesto na 50 m slobodno. Bela Mitrović osvojila je 2. mjesto na 100 m leđno, te 3. mjesta na 50 m leđno, 50 m prsno i 100 m slobodno. Patricija Švetak doplivala je do 1. mjesta na 200 m slobodno, te 2. mjesta na 100 m prsno.
Da se u Baroku dobro radi pokazuju i odlični rezultati u štafetama. U kategoriji juniora u mix štafeti 4×100 (2 plivača i 2 plivačice), plivači Baroka osvojili su 1. mjesto, a u istoj štafeti pobjedu su odnijeli i kadetkinje, dok je drugi sastav kadeta osvojio odlično 3.mjesto. Mlađi kadeti su doplivali do zlata.
U štafeti 4×100 mješovito kod plivačica, u kategoriji juniorki, osvojeno je zlato, a u kategoriji ml. juniorki drugo mjesto.
U štafeti 4×100 slobodno u kategoriji juniorki osvojeno je 2. mjesto, u kategoriji kadetkinja bronca, a ml. kadetkinja zlato. I kadeti su bili zlatni na 4×100 slobodno , a mlađi kadet bili su srebrni.
I za kraj, ženska kadetska štafeta 4×200 slobodno bila je prva.
Posebne pohvale zaslužili su početnici koji su briljirali u štafeti 4×50 slobodno mix.