Brončani na PH u planinskom trčanju

AK Varaždin

16. 09. 2020.

U subotu, 12.9.2020. je u Mrkoplju u organizaciji HAAK Mladost, održano Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju.

Na neobičnoj i zahtjevnoj stazi trčala su se dva kruga od 5.750 metara. Šok za trkače je bio već na početku utrke jer je u prvih 1,3 km trebalo svladati čak 250 metara visinske razlike u brdo (trčalo se po skijaškoj stazi), a zatim je uslijedio spust dužine cca 4 km i tako dva puta. Start utrke već skoro u podne također je malo “zakomplicirao” stvari jer je već postalo dosta vruće. Budući da je AK Varaždin svih ovih godina na ovakvim i sličnim utrkama uvijek negdje pri vrhu (ekipno, a i pojedinačno) odluka je bila da nastupe u najjačem sastavu i to s obje ekipe. Muškarci su ovaj put bili u sastavu: Andrej Hladnik, Igor Goričanec, Zoran Križanić, Matija Zadravec, Goran Marković, Neven Buhin i “puce”: Alenka Horvat, Višnja Čonkaš, Ana Sajko i Ivana Baranašić.

Što se tiče same utrke i PH, u seniorskoj utrci na 11,5 km pobijedila je Matea Parlov Koštro u vremenu 53:08 u ženskoj konkurenciji i Nikola Špoljar u muškoj konkurenciji u vremenu 49:00. Drugo mjesto u ženskoj konkurenciji osvojila je Nikolina Stepan, a treće Tea Faber. U muškoj konkurenciji drugi je bio Filip Svalina dok je 3. mjesto osvojio Ivan Bulić.

Najbolji iz AK Varaždin i ovaj put je bio Andrej Hladnik na odličnom 6. mjestu (52:01) koji je i ovom utrkom dokazao da mu osim ceste “leže” i bregi. Odličnom utrkom pridružio mu se Zoran Križanić na 10. mjestu (53:10) dok je standardni i neumorni Igor Goričanec osvojio 14. mjesto (54:04). Vrlo dobru utrku otrčao je i Neven Buhin na 17. mjestu (55:46), dok su Matija Zadravec (57:29) i Goran Marković (59:36) osvojili 25. odnosno 31. mjesto.

U ženskoj konkurenciji najbolja iz AK Varaždin bila je Alenka Horvat na vrlo dobrom 12. mjestu (1:05:55), Višnja Čonkaš bila je 19. (1:17:53), Ana Sajko 21. (1:19:19), a Ivana Baranašić bila je 25. (1:27:43).

Budući da se utrka ujedno bodovala i za ekipno PH (zbrajaju se vremena troje najboljih), klupski trojac Andrej, Zoran i Igor s ukupnim vremenom 2:39:15 osvojio je odlično 3. mjesto. Drugo mjesto osvojila je ekipa iz AK Agram (Svalina, Bratulić, Klarić) u vremenu 2:38:10 dok su najbolji bili dečki iz AK Zabok (Nikola i Mario Špoljar, Hršak) u vremenu 2:33:28. Kod ženskih ekipa najbolja je bila ekipa iz AK Svetice (Parlov-Koštro, Stepan, Tomaš) u vremenu 2:49:33 ispred AK Sljeme (Jurišić, Marjanović, Vrdoljak) – 3:09:36 i ispred AK Agram (Vukančić, Šrut, Malović) – 3:12:11.