Benko srušio bunker Dugopolja

Varaždin - Dugopolje 1:0

18. 03. 2019.

Golom Benka deset minuta prije kraja Varaždin je s minimalnih 1:0 uspio svladati vrlo čvrstu i neugodnu momčad Dugopolja i tako se približiti vodećem Šibeniku na tri boda zaostatka.
Kako je Karačić i očekivao, bila je to tvrda, teška, rovovska borba u kojoj je trebalo imati strpljenja ne bi li se došlo do važnih bodova. Sve je u prvom dijelu podsjećalo na tekmu s BSK-om prije dva tjedna. Gosti u čvrstom bloku, agresivni, strogo su markirali igrače Varaždina, naročito Jerteca i Benka bez kojih je igra Varaždina nezamisliva. Uspjevalo im je to veći dio prvog poluvremena tako da u prvih tridesetak minuta nismo vidjeli praktički niti jednu pravu, ozbiljniju priliku. Tek u 37. minuti zabilježili smo pokušaj Ćelića glavom nakon ubačaja Jerteca, ali lopta je otišla preko gola. U 43. minuti Jertec je izveo slobodan udarac, loptu je u kaznenom prostoru zahvatio Brlečić, ali puco je preko gola.
Nastavak je donio bolju igru Varaždina. Počeli su agresivnije, stisnuli su Dugopolje na njegovu polovicu. Karačić je Vuka s desne poslao na lijevu stranu, a Fučaka na desnu, no nije to dalo nekog rezultata. Ipak u 58. minuti Brlečić je bio u odličnoj situaciji, ali je sjajno obranio Čubić. U 65. minuti Karačićev ljubimac Fučak odlično je pucao, ali opet je Čubić bio na visini. U 73. minuti Karačić je uveo Kolarića ne bi li malo dobio na svježini i lucidnosti u sredini i Varaždin je počeo sve više prijetiti. Tri minute nakon njegova ulaska jedan udarac Čubić je odbio, ali niti Yokoyama, koji je unio dosta živosti, a niti Benko, nisu uspjeli zatresti mrežu. I onda je pala odluka. Jertec je izveo slobodan udarac, ubacio je u sredinu šesnaesterca, netko od gostiju kratko je odobio loptu, ona je došla do Benka koji je s nekih 14 metara neobranjivo poslao u mrežu za potpuno zasluženu pobjedu. Dugopolje je dugo odoljevalo, dobro se branilo, imalo je nekih pokušaja u svojim kontrama, ali prvi i jedini udarac prema golu imali su 53. minuti kada je Primorac pucao preko gola. Nevistić je na ovoj utakmici bio potpuno nezaposlen i to sve govori.

Stipe Balajić, trener Dugopolja: Znali smo da moramo zatvoriti Jerteca, a time je automatski Benko ostao bez pravih lopti. Malo problema nam je stvarao na lijevoj strani Fučak svojim nabacivanjem, ali nije to bilo ništa opasno. U drugom poluvremenu nismo uspjeli spusti loptu, stvoriti pas igru kako bi malo više trošili domaćina. Dozvolili smo im dominaciju, stisli su nas u naš šesnaesterac i iz toga su nastajali prekidi i prilike. Naš golman je u dva navrata dobro reagirao, ali na kraju su nam zabili i zasluženo pobijedili. Imaju Benka i on je odlučio.

Branko Karačić, trener Varaždina: Očekivano teška utakmica protiv vrlo kvalitetne momčadi. U prvom dijelu igrali smo slabo zahvaljujući dobroj igri Dugopolja, ali i zbog toga što smo se loše postavljali. Imamo tehnički kvalitetne igrače, ali radili su pogreške baš u tehničkim elementima. Odbijala nam se lopta ili smo davali prejake lopte suigračima. Nismo mogli uspostaviti pas igru, a i preširoko smo stajali nakon izgubljene lopte. Vidio sam gdje je bio problem i u nastavku smo bili apsolutni gospodari na terenu, počeli smo dobivati duele, bili smo agresivniji, a ulaskom Yokoyame i Kolarića dobili smo na svježini, živosti i okomitosti. Pobjeda je apsolutno zaslužena.

Varaždin – Dugopolje 1:0 (0:0)
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 1.000. Sudac: Župan (Bjelovar). Žuti kartoni: Čubić, Rakić, Jurić, Grubišić (Dugopolje), Senić (Varaždin).
Strijelac: 1:0 Benko (80).
Varaždin: Nevistić, Miličević, Senić, Čelić, Sambolec, Babić, Jertec, Vuk (62. Yokoyama), Brlečić (73. Kolarić), Fućak (82. Perković), Benko
Dugopolje: Čubić, Maglica, Primorac, Čerina, Jurić, Rakić (62. Grubišić), Kušeta, Rodić, Bosančić (73. Nakić), Dadić (83. Jelavić), Živković