Amanda Mlinarić pobjednica Hrvatskog streličarskog kupa, Remar drugi

Varaždinski streličarski klub

14. 03. 2019.

Nakon osvajanja dva naslova prvaka države u najjačim disciplinama, odličnog nastupa Alena Remara i Amande Mlinarić na EP u Turskoj (dva 4. mjesta) te osvajanja Hrvatske streličarske lige, u Varaždinskom streličarskom klubu ponovo imaju razlog za slavlje. Veliki pehar pobjednika Hrvatskog streličarskog kupa ovog puta završio je u Varaždinu, u rukama Amande Mlinarić.
Nakon pet kola međusobnih dvoboja u apsolutnoj kategoriji, iskristaliziralo se po 16 najboljih streličara u diviziji zakrivljenog luka i isto toliko u diviziji složenog luka, te je proteklog vikenda održano veliko finale u atletskoj dvorani Kantrida u Rijeci. Amanda Mlinarić stigla je na finale kao prvoplasirana, no u stopu su je slijedili članovi muške reprezentacije u složenom luku, koja trenutno drži 4. mjesto na svjetskoj rang listi, tako da, kao još uvijek mlada i s manje iskustva od starijih kolega, i nije bila favorit. No, Amanda je ušla vrlo koncentrirano u sve mečeve, te je stigla do finala, gdje je u fenomenalnom meču, s pogođenih 149 krugova (od mogućih 150) pobijedila i pritom postavila novi državni seniorski rekord u raspucavanju. Zasluženo je donijela veliki pehar pobjednika kupa i nagradu Plave Lagune Poreč u Varaždin.
Alen Remar također je stigao u finale u Rijeku kao prvoplasirani, te je izvrsno odrađivao mečeve do samog kraja. Na žalost u finalnom meču i pucanju shoot off strijele (jedna strijela za pobjedu) nije bio dovoljno koncentriran, te je izgubio meč i završio na drugom mjestu.
Paralelno s finalom Kupa održano je i prvenstvo Hrvatske za djecu do 14 godina, gdje je iz VSK nastupio Nikola Portner Pavićević, mladi streličar složenim lukom, koji je osvojio odlično drugo mjesto sa samo krugom zaostatka za prvoplasiranim, ali i novom opremom na koju se još nije prilagodio do kraja.