Aktivni članovi Marathona 95

Od Šibenika do Ljubljane

26. 10. 2021.

U subotu je održana je 6. utrka Šibenskih deset & Draženova četvorka koje je ujedno bila i utrka za Prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju. Na najdužoj dionici od 10 km u seniorskoj disciplini nastupili su i članovi TK Marathon 95 te ostvarili slijedeće odlične rezultate:

Jasenka Martinez – 0:50:53

Ekipno su zauzeli 11. mjesto u muškoj konkurenciji s rezultatom 01:58:12 (Marko Poljanić, Andrej Gužvinec, Mladen Fijok) i peto mjesto u ženskoj konkurenciji s rezultatom 02:18:58 (Jasmina Ilijaš, Iris Jambrešić, Jasenka Martinez).

Na utrci Draženova četvorka (4 km) nastupili su Andrej Gužvinec i Nikolina Buden. Andrej je osvojio treće mjesto s rezultatom 0:15:56, dok je Nikolina utrku završila s rezultatom 0:22:46.

U nedjelju je na Jarunu održana utrka Green Run 2021. Utrka je okupila 129 natjecatelja te je organizator GREEN Run za svaki pretrčani kilometar donirao 1 kunu Boranki za pošumljavanje opožarenih područja u Dalmaciji. Iznos donacije ovisi o tome koliko kilometara je pretrčano. Ukupnom broju pretrčanih kilometara s Green Run utrke pribrojit će se i kilometri istrčani u Green Run virtualnoj utrci koja se trčala u cijeloj Hrvatskoj od 14. do 24.10.2021. Među 129 natjecatelja na stazi dugoj 6300 m nastupio je i Branimir Kišak te ostvario rezultat 25:09 te utrku završio kao 18.

U nedjelju se održao već tradicionalni 25. Ljubljanski maraton. Od klupskih članova nastupio je Miroslav Zebec te s rezultatom 1:49:21 ostvario osobni rekord.

U nedjelju je održan jubilarni 10. Martinski polumaraton koji je okupio 95 natjecatelja u utrci na 21.1 kilometar. Jasenka Martinez je utrku završila s rezultatom 1.48:06 kao peta u ženskoj konkurenciji te kao prva u kategoriji Ž55.