Zoran Križanić 3. na Papuk Trailu, Anica Sitar 2. na 9 km

AK Varaždin

25. 11. 2019.

U subotu je u Velikoj kod Požege je u organizaciji Baraber Extreme Teama održan sve popularniji Papuk trekk & trail 2019. Ovaj trail/trek je ujedno bio i završno – 10. kolo treking lige koja obuhvaća razne destinacije Lijepe naše. Sam podatak od blizu 1000 natjecatelja upravo govori o sve većoj popularnosti i masovnosti u kojem smjeru se trek/trail razvija. Na ovoj utrci moglo se nastupiti u tri različite dužine i to u Challenger (trek & trail): 25-29 km/1500 mD+, u Active (trail): 19 km/900 mD+ i Light/canicross (trail): 9 km/400 mD+.
Dio članova AK Varaždin odlučio se za nastup i više nego uspješno završili su ovu utrku. Na najdužoj utrci nisu imali predstavnika, ali su zato u Activ kategoriji koja je bila dužine cca. 19 km imali čak i pobjedničko postolje. U toj utrci pobijedio je jedan od najboljih hrvatskih brdskih trkača i reprezentativac Nikola Špoljar (AK Zabok) kojemu je za svladati stazu trebalo 1:34:28 ispred Nevena Čorka (SD Lastavica/AK Rudolf Perešin) 1:38:30 dok se na odlično 3. mjesto plasirao član AK Varaždin Zoran Križanić u vremenu 1:44:21. Ovom utrkom Zoran samo potvrđuje da sve više stasa u pravog trail trkača. S 40-ak sekundi zaostatka 4. mjesto je osvojio još jedan član kluba Dinko Solić koji je još jednom potvrdio da i njemu leže ovakve trail utrke. Na 13. mjestu pridružio im se i Josip Lacković koji je otrčao 1:55:07 (1 km „bonusa“ uz malo lutanja). Inače, u kategoriji muškaraca utrku je završilo njih 256.
U ženskoj konkurenciji imaju i novu trail trkačicu Ivanu Baranašić koja je u prvoj takvoj utrci osvojila fantastično 7. mjesto od 162 žene u kategoriji. Ona je stazu pretrčala za 2:21:21. Ivani se vrlo dobrom utrkom na 27. mjestu pridružila Džeraldina Kuzminski koja je otrčala 2:37:24.
I na najkraćoj dionici od 9 km su također imali dostojne predstavnike. U svojoj prvoj utrci za klub najugodnije je iznenadila nova članica Anica Sitar koja je osvojila 2. mjesto u generalnom plasmanu otrčavši 1:01:40. U kategoriji žena ukupno je utrku završilo 171. U utrci muškaraca Željko Miklaužić bio je 19. s 1:03:07 dok je Damir Kuzminski osvojio 21. mjesto, a Vladimir Kirchbaum istrčao je 1:13:16 čime se plasirao na 44. mjesto od 158 muškaraca koji su završili utrku.