Zelengaju derbi protiv Plitvice

Županijske nogometne lige

15. 10. 2018.

Vinica je doživjela treći uzastopni prvenstveni poraz, ovoga puta od Budućnosti (1:2) na domaćem terenu. Reviju golova priredila je varaždinska Sloboda koja je pobijedila Podravac Kitro 7:2. Čak četiri gola postigao je Karlo Kutnjak, dva je dodao Jerković, a jednog Mikulec. Strijelac oba gola za Podravac bio je Nemec. U Kućanu Donjem odigran je zanimljiv županijski derbi između Zelengaja i Plitvice iz Gojanca. Gosti su poveli preko Marija Horvata u 37. minuti. Izjednačio je Hudoletnjak iz penala u 40., a onda su u drugom poluvremenu Lončarić u 73. i Mlakar u 79. minuti donijeli pobjedu svojem Zelengaju. Ivančica i dalje pobjeđuje. Ovoga puta slavili su u Margečanu protiv domaće Mladosti 2:0. Oba gola za Ivančane postigao je Tomislav Jagić.
U Drugoj ŽNL raspucala se varaždinska Mladost koja je deklasirala Rudar 8:1. Tri gola postigao je Golubić, a po jednog Vincek, Zorman, Novaković, Velagić i Kučar, dok je jedini strijelac za goste bio Makovec.

Prva ŽNL, 8. kolo: Polet (T) – Drava 1:2, Zelengaj – Plitvica (G) 3:1, Vinica – Budućnost 1:2, Obreš – Polet Cestica 3:0, Sloboda ŠN – Podravac Kitro 7:2, Sloboda (T) – Plitvica (S) 2:0, Mladost (M) – Ivančica 0:2.
Poredak: 1. Ivančica 24, 2. Zelengaj 17, 3. Budućnost 16, 4. Obreš 14, 5. Vinica 13, 6. Polet (T) 12, itd.
Druga ŽNL, 8. kolo: Trnje – Mladost (S) 0:3, Dinamo (B) – Beretinec 1:2, Mladost (Vž) – Rudar 8:1. Novakovec – Lepoglava 0:1, Radnički – Mladost (Š) 4:1, Čevo – Dinamo 01 1:2, Zadrugar – Mladost (VT) 4:1.
Poredak: 1. Mladost(S) 22, 2. Zadrugar 20, 3. Beretinec 15, 4. Mladost (Vž) 14, 5. Radnički 13, 6. Dinamo 01 13, itd.
Treća ŽNL, 8. kolo: Omladinac – Vratno 8:0, Bratstvo – Klenovnik 1:2, Podravac (SV) – Vindija 3:1, Orač – Nova Ves 2:1.
Poredak: 1. Orač 21, 2. Nova Ves 18, 3. Omladinac 13, 4. Klenovnik 13, 5. Sračinec 7 itd.