Zelengaj iznenadio Vinicu, burna završnica u Biškupcu

Županijske nogometne lige

01. 10. 2018.

Ivančica je pobijedila i šesti puta za redom, ali ovoga puta nije bila tako uvjerljiva kao u prethodnim utakmicama. U subotu je u Varaždinu svladala Slobodu ŠN 1:0 i to golom iz jedanaesterca kojeg je realizirao Dario Ribić u 59. minuti. Nakon prošlotjedne katastrofe na domaćem terenu od Poleta iz Tuhovca (1:6), Plitvica iz Gojanca osvojila je bod u Margečanu. Mladost je povela u 42. minuti preko Šivaka, a poravnao je Luka Tomašić u 48. minuti. Zelengaj je nakon tri kola konačno osjetio slast pobjede. Zapravo napravio je iznenađenje i pobijedio drugoplasiranu Vinicu na njenom terenu 3:1. Poveli su Kućanci golom Lončarića u 5. minuti, izjednačio je Bubek u 23. iz jedanaesterca, a onda je s dva gola, u 61. i 69. minuti, pobjedu Zelengaju donio Ernest Horvat.
Vrlo dramatično bilo je na utakmici Druge ŽNL između Mladosti iz Varaždina i Mladosti iz Varaždinskih Toplica. Gosti su preko Besaka (4) i Gluhaka (17) poveli 2:0, smanjio je Koščak u 28. minuti iz penala, da bi domaća Mladost do boda stigla u devetoj minuti sudačke nadoknade golom Ivana Novaka. Naravno da je tolika nadoknada vremena izazvala revolt kod gostiju pa su crvene kartone zaradili trener Levatić i pričuvni igrač Bešenić.

Prva ŽNL, 6. kolo: Sloboda ŠN – Ivančica 0:1, Obreš – Plitvica (S) 1:0, Sloboda (T) – Drava 2:0, Polet (T) – Budućnost 3:1, Mladost (M) – Plitvica (G) 1:1, Vinica – Zelengaj 1:3, Polet Cestica – Podravac Kitro 7:1.
Poredak: 1. Ivančica 18, 2. Vinica 13, 3. Budućnost 13, 4. Polet (T) 12, 5. Zelengaj 11, itd.
Druga ŽNL, 6. kolo: Trnje – Rudar 3:1, Mladost (S) – Lepoglava 3:2, Novakovec – Mladost (Š) 1:1, Zadrugar – Dinamo 01 4:2, Radnički – Beretinec 1:1, Čevo – Dinamo (B) 2:1, Mladost (Vž) – Mladost (VT) 2:2.
Poredak: 1. Mladost (S) 16, 2. Zadrugar 14, 3. Radnički 10, 4. Mladost (Š) 10, 5. Mladost (Vž) 10, 6. Čevo 10, itd.
Treća ŽNL, 6. kolo: Sračinec – Nova Ves 1:2, Bratstvo – Vratno 1:2, Orač – Vindija 7:3, Omladinac – Podravac 6:1.
Poredak: 1. Orač 15, 2. Nova Ves 15, 3. Omladinac 10, 4. Sračinec 7, 5. Klenovnik 7, itd.