Zapaženi nastupi varaždinskih kajakaša

Katja Bengeri sedma

08. 08. 2016.

Članovi Kajak kanu kluba Varteks Katja Bengeri, Maja Štimac i Roko Bengeri nastupili su ovog vikenda, u sastavu hrvatske reprezentacije, na utrkama Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije koje su održane u Českim Budejovicama.

U subotu, prvog dana natjecanja, održana je deseta utrka slaloma. U kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela je 13. mjesto i ušla u finalnu vožnju gdje ja zauzela ponovo 13. mjesto, dok je Maja Štimac u istoj disciplini završila na 28. mjestu. Katja je vozila i slalom u disciplini kanu jednosjed, a plasirala se na 8. mjesto što je bilo i više nego dovoljno za finale. U finalu se uvrstila mjesto više tako da je u konačnici bila sedma. Roko Bengeri je u disciplinu kajaka jednosjeda završio na 28 mjestu.

U nedjelju je održana jedanaesta utrka slaloma. U kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela je 16. mjesto, a u disciplini kanu jednosjed zauzela je 11. mjesto, dok je Maja Štimac završila na 21. mjestu. Roko Bengeri u disciplini kajaka jednosjeda završio je na 33. mjestu.