Vrijedan bod iz Rijeke

Zamet - Varaždin 1930 29:29

01. 12. 2016.

Golom Tokića iz sedmerca u zadnjoj sekundi Varaždin je na kraju ipak osvojio bod u utakmici koja je, kako je krenula, možda trebala završiti i drugačije. Dabrovi su krenuli odlično, superiorno. Vodili su stalno, imali su u 18. minuti i 12:7, a onda dozvolili domaćinu da okrene sve u svoju korist. Zamet je napravio seriju 7:0 i došao do 14:12. Vujovićevi igrači punih dvanaest minuta nisu uspjeli postići gol.
Cijelo drugo poluvrijeme momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Bila je to rovovska borba, a onda je Zamet sedam minuta prije kraja „pobjegao“ na dva razlike (25:23). Nije se Varaždin predavao, stalno im je puhao za vrat, da bi onda stvar spasio Tokić s dva uzastopna gola. Četiri sekunde prije kraja suci su dosudili loptu Varaždinu, jedan domaći igrač nesportski ju je bacio u aut, a time je prema novim pravilima automatski dosuđen sedmerac kojeg je realizirao upravo Tokić.
– Kad se sve sabere moramo biti zadovoljni ovim bodom. Domaći su nam zapravo pomogli jer su napravili glupost i omogućili nam da izjednačimo. Zašto smo u prvom dijelu ispustili visoko vodstvo? Vrlo jednostavno. Huđ je vrlo brzo zaradio dva isključenja i morali smo ga malo čuvati. To su Riječani iskoristili, napravili plitku 6:0 obranu kojoj nismo mogli parirati. No ponavljam, na koncu je ipak sve dobro završilo – realan je bio trener Dabrova Vlado Vujović.

Zamet – GRK Varaždin 1930 29:29 (14:13)

Rijeka – dvorana Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Emanović, Mikić.
Zamet: Đurica (10), Pešić, Jelušić 1, Hrvatin 4, Martinović, Uzelac 1, Lučin 7, Stipčić, Stojanović 5, Glavaš 3, Golik, Kružić, Valković 1, Grozdek, Majić, Miličević 7.
GRK Varaždin: Špikić (11), Črnila, Šipić 3, Zobec 4, Trojko 1, Dunato, Vujović, Vidaček 2, Tokić 11, Laljek 2, Huđ 4, Hirš, Levak, Vincek, Obranović 2, Grbac.
Sedmerci: Zamet 2/2, Varaždin 7/7. Isključenja: Zamet 4 minute, Varaždin 8 minuta.

Bila je to zaostala utakmica 9. kola Premijer lige. U ostalim utakmicama, koje su odigrane proteklog vikenda, postignuti su sljedeći rezultati: Umag – Poreč 32:23, Gorica – Dubrava 28:28, Rudar – Metalac 36:23, Ribola – Spačva 30:31.

Poredak: 1. Dubrava 14, 2. Poreč 13, 3. GRK Varaždin 12, 4. Spačva 12, 5. Umag 11, 6. Gorica 9, 7. Zamet 8, 9. Metalac 4, 10. Ribola Kaštela 2.

U subotu, 3. prosinca, GRK Varaždin će u goste Spačvi iz Vinkovaca, nakon čega slijedi stanka u prvenstvu.