Velika pobjeda Koke

Koka - Lokomotiva 26:25

24. 09. 2017.

Sjajna ženska rukometna večer u Varaždinu. Rukometašice Koke, pred petstotinjak raspoloženih navijača, nakon velike borbe uspjele su u derbiju kola svladati jaku zagrebačku Lokomotivu 26:25 (15:15).
Gošće su uglavnom vodile u prvom dijelu, u 17. minuti i s tri razlike (11:8), ali su Kokice minutu prije kraja prvog dijela okrenule na 15:13, da bi onda Zagrepčanke ipak poluvrijeme završile u egalu. U drugom dijelu izvrsnom obranom i ubojitim napadom Kokice su prešle u vodstvo. Imale su i tri razlike četiri minute prije kraja, ali je Lokomotiva s dva gola Japundže i Glavan došla do 25:25. Ipak, Josipa Tomić svojim je golom donijela veliko slavlje.
– Igrali smo protiv ekipe koja u svojim redovima ima devet reprezentativki i izbornika. Fantastičnom borbom i muškom 5-1 obranom, gdje su prednjačile Domjan, Jalušić i Furjan, te efikasnim napadom, u kojem su nezaustavljive bile Milosavljević i Masnić, došli smo do više nego zaslužene pobjede. Ponosan sam na ovakvu igru i borbu mojih djevojaka i svaka im čast – rekao je razdragani trener Koke Vladimir Canjuga.
Zanimljivo je spomenuti kako je inače sjajna vratarka Janja Tušek skupila “samo” sedam obrana, ali kako reče Canjuga, “obranila je ono što je morala”, dok su velik dio posla obavile njene suigračice u polju. Zanimljivo je spomenuti kako su se samo četiri igračice Koke upisale u strijelce. Dejana Milosavljević postigla je 11 golova, Silvija Masnić 9, Josipa Tomić 4 i Jelena Blažek 2 gola. Kod gošći najefikasnije su bile Larissa Kalaus sa 6 te Japundža i Posavec s 4 gola.