VAŽNA POBJEDA Varaždinci pred domaćom publikom savladali Rijeku i ostali u borbi za Europu!

NK Varaždin

14. 05. 2023.

Još dva kola ostala su do kraja prvenstva, a stanje na ljestvici SuperSport Hrvatske nogometne lige se zahuktava. Nakon crnog niza i više od mjesec dana bez pobjede, NK Varaždin ostaje u borbi za Europu.

Tako su Varaždinci, nakon sjajne pobjede protiv Šibenika prošli tjedan, u nedjelju u utakmici 34. kola SuperSport HNL-a na domaćem travnjaku svladali igrače Rijeke rezultatom 2:0 i time dodatno zakomplicirali situaciju na tablici.

Naime, NK Varaždin nakon ove pobjede i dalje ostaje 6., no s jednakim brojem bodova kao i peta Istra, tek bodom manje od četvrtog Osijeka i tri boda manje od treće Rijeke čime je i dalje u igri za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europu.

Pobjedu u današnjem susretu protiv Riječana Varaždinu su donijeli Niko Domjanić koji je u 47. minuti zabio sjajnim udarcem glavom i Tonio Teklić koji je prekrasnim pogotkom u 58. minuti potvrdio da tri boda ostaju kod kuće.

Sljedeća na redu je utakmica protiv devete Gorice kod koje varaždinski prvoligaš gostuje u subotu s početkom 18 sati.