Varteksu i Vukovaru po bod

Prvenstvena i humanitarna utakmica u Varaždinu

16. 03. 2018.

Lijepa nogometno-humanitarna priča jučer u Varaždinu.
Dva prijateljska grada, Vukovar i Varaždin, dva prijatelja gradonačelnika, dva Ivana, Čehok i Penava, kasno poslijepodne prvo su položili vijence kod Križa zahvalnosti braniteljima ispred crkve svetog Nikole, a onda se uputili na Varteksov stadion. Tamo su se pak Varteksovci svojski potrudili kako bi uvod u utakmicu 16. kola Treće HNL istok, između Varteksa i Vukovara, imao svečarski karakter. Uz neizostavne mažoretkinje, Varteksovci i Vukovarci darovali su svojim dresovima Čehoka i Penavu, ali i trenera gostiju Radoša i poznatog vukovarskog branitelja, inače velikog Varteksovca, Ivana Lukića Zolju. Čehok i Penava u kratkom govoru nisu mogli a ne spomenuti vukovarske branitelje kojih je, kako je Čehok naglasio, najviše bilo baš iz Varaždina.
Utakmica je imala i humanitarni karakter jer su prikupljana novčana sredstva za malu, trinaestomjesečnu Vukovarku Mašu kojoj je potrebna transplatacija bubrega.
A onda je konačno krenula i utakmica. Varteks prilično oslabljen, bez kartoniranih Novosleca, Kuhara, Kukeca i Sušca te ozljeđenih i bolesnih Soksera, Hižaka i Spasića, teško se nosio s dosta dobrim gostima. U prvih trideset minuta Vukovarci su čak djelovali pomalo rezervirano, kao da su malo previše respektirali Varteks kojem je najviše nedostajalo kreacije u sredini terena. Ipak u 38. minuti Šobak je u jednom prodoru grubo srušen, a sudac je igraču Vukovara Miškoviću dodijelio crveni karton. S nekih 25 metara, malo iskosa s lijeve strane, slobodan udarac sjajno je izveo Šoštarić i pogodio za vodstvo Varteksa. U nastavak utakmice Vukovarci su ušli puno agresivnije, iako su imali igrača manje. Vidjelo se da će Varteks teško izdržati njihov silni pritisak. U 60. minuti Vukovarci su prvo pogodili stativu, a potom i prečku. Ipak osam minuta kasnije, nakon kornera, Lovrić je glavom poravnao rezultat. Bilo je još prilika na obje strane, mogao je i Varteks do pobjede, ali ovih 1:1 najpravedniji je rezultat susreta.