Varteksu samo bod

4. liga Varaždin-Čakovec

25. 03. 2019.

Sve je zanimljivije u Četvrtoj ligi Varaždin-Čakovec. Borba za vrh potpuno se zakomplicirala i izgleda kako će mrtvu trku voditi Varteks i Polet iz Svetog Martina na Muri. Taj Polet, kojeg je bivši trener Varaždina Mario Kovačević već na samom početku proljetnog dijela prvenstva doveo u top formu, ostvario je treću uzastopnu pobjedu, treći puta rezultatom 5:0. Ovoga puta stradala je Podravina i to usred svojeg Ludbrega. Već nakon prvog dijela Kovačevićeva je momčad golovima Mezge, Cvetkovića, Hercega i Medveda vodila 4:0, da bi u nastavku svojim drugim golom Tomica Medved “zaokružio” petardu. Ovo je Medvedu 20. gol u prvenstvu i sada je na listi strijelaca prestigao Tihomira Šoštarića koji ima gol manje.
Dejan Car bio je na “tankom ledu” uoči susreta između njegove Dubravke/Zagorac i Novog Marofa. No Marofčani su praktički već jednom nogom ispali i Dubravka nije imala težak zadatak. Belaj u 22., Ribić u 26. i Sakač u 57. lako su napravili 3:0, dok je počasni gol za goste postigao Cecelja u 67. minuti iz jedanaesterca.
U međimurskim obračunima Nedelišće je tijesno svladalo Omladinac iz Novog Sela Rok 2:1, a u susjedskom derbiju u Dunjkovcu, Međimurec i Pušćine odigrali su 2:2.
Najveće iznenađenje dogodilo se u Palovcu gdje je Dinamo iz Domašinca, čiji se teren obnavlja, „otkinuo“ dva boda Varteksu. Benković je Varteksovce doveo u vodstvo u 11. minuti, a poravnao je Krznar na početku drugog dijela. Varteks je do kraja utakmice imao apsolutnu incijativu, ali jalovu, praktički bez izraženije prilike.
Bednja je u Nedeljancu sretno i spretno došla do prve proljetne pobjede i tako zadržala priključak za vodećim dvojcem, Varteksom i Poletom. Jedini strijelac na utakmici bio je Marin Ivančić u samoj završnici prvog dijela. Nedeljančani su stiskali, stvarali prilike i promašivali, a najveću šansu za poravnanje imali su 91. minuti utakmice kada su promašili jedanaesterac.
Jalžabet je doma ostvario vrijednu pobjedu protiv Rudara 2:1. Petrovečki u 31. i Možanić u 57. minuti stvorili su lijepi kapital od 2:0, a smanjio je Skolibar u 73. minuti. No rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.
U jutarnjoj matineji u Čakovcu, Sloga i Mladost Komet odigrale su bez golova.

Rezultati 18. kola 4. lige Vž-Čk: Podravina – Polet 0:5, Dubrava/Zagorac – Novi Marof 3:1, Nedelišće – Omladinac 2:1, Međimurec – Pušćine 2:2, Dinamo – Varteks 1:1, Sloga – Mladost Komet 0:0, Jalžabet – Rudar 2:1, Nedeljanec – Bednja 0:1.
Poredak: 1. Varteks 42, 2. Polet 41, 3. Bednja 39, 4. Nedelišće 34, 5. Pušćine 27, 6. Rudar 26, 7. Podravina 26 itd.