Varteksu derbi i prvo mjesto na tablici

4. liga Vž-Čk

17. 09. 2018.

Nogometaši Varteksa u derbiju 5. kola svladali su Polet iz Svetog Martina na Muri s visokih 4:0. U lijepom ambijentu, na igralištu u Sračincu, Varteksovci su poveli već u 10. minuti nakon što je Šoštarić ubacio loptu na nekih deset metara, a Novoselec je glavom, kraj skamenjene obrane gostiju, poslao u mrežu. Varteks je nakon vodstva dominirao, imao je još prilika, ali gosti su u nastavku mogli i izjednačiti, no golman Domjan odlično je reagirao. U 73. minuti Karić je sjajno poslao loptu u prazan prostor, utrčao je Šoštarić i rutinirano, s nekih 14 metara, povisio na 2:0. Ostalo je bila stvar tehnike. Na 3:0 povisio je Modrć tri minute kasnije, a konačnih 4:0 postavio je Novoselec svojim drugim golom sedam minuta prije kraja. Tako se Varteks probio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice i najavio svoju odličnu jesen. Dubravka/Zagorac tijesno je poražena u Prelogu. Mladost je već u 12. minuti golovima Vuka i Bukala imala 2:0, a Dubravka je u nastavku uspjela samo smanjiti preko Šestaka u 70. minuti iz jedanaesterca.
Bednja je teškom mukom uspjela slomiti otpor žilavog Međimurca na čijoj je klupi Varaždinac Dejan Car. Prvih 45 minuta završilo je bez golova, a onda je Klopotan u 54. minuti doveo Bednju u vodstvo. Poravnao je Novko u 68., ali je samo dvije minute kasnije Puškadija ponovno pogodio za vodstvo domaćina i konačnu pobjedu.
Novi Marof je u prva četiri kola doživio četiri teška poraza, ali izgleda da su se tamo stvari posložile. Napravili su iznenađenje i pobijedili favoriziranu Podravinu 2:1. Golove za Marofčane postigao je Zeko (24.i 76.), a za Ludbrežane Marković (82.).
I dok Marof izlazi iz krize, Jalžabet sve više tone. Maretićev Nedeljanec pobijedio ga je s 5:0, a strijelci su bili Bistrović (4.), Rog (52. i 74), Glavaš (83.) i Puclin (85.).

Rezultati 4. kola Četvrte lige Vž-Čk: Varteks – Polet 4:0, Mladost Komet – Dubravka/Zagorac 2:1, Omladinac – Dinamo (D) 4:2, Rudar – Nedelišće 1:1, Bednja – Međimurec 2:1, Pušćine – Sloga 4:2, Novi Marof – Podravina 2:1, Nedeljanec – Jalžebet 5:0.
Poredak: 1. Varteks 13, 2. Mladost 12, 3. Bednja 11, 4. Polet 10, 5. Pušćine 9 itd.