Varteks razbio neprepoznatljivi Jalžabet

MŽNL Čk-Vž

03. 10. 2016.

Dvije utakmice 7. kola Međužupanijske lige završile su najnepopularnijim rezultatom 0:0. U nedjeljnjoj matineji u Čakovcu Sloga je osvojila samo bod protiv čvrste Slobode čime se njena prednost na tablici smanjila. Slično je bilo i u Svetom Martinu gdje je Zelengaj odolio svim napadima Poleta i osvojio vrijedan bod.
Pravu golijadu priredili su Plitvica i Međimurec. Gosti su preko Mikića i Hrasteka u 7. minuti imali već 2:0, ali je onda s dva gola poravnao Jošua Horvat. Hlapčić je goste ponovno doveo u vodstvo u 38. minuti, a izjednačenje je opet donio Jošua Horvat u 50. Nakon toga Luka Tomašić dovodi prvi puta na utakmici Gojančane u vodstvo (4:3), ali nedaju se niti Međimurci pa Hrustek u 64. izjednačuje na 4:4. Svojim drugim golom Tomašić u 74. minuti postavlja konačnih 5:4 i tri boda ostaju u Gojancu.
Ipak najviše prašine podigla je tekma u Jalžabetu gdje je Varteks doslovce pregazio ove godine neprepoznatljivu istoimenu domaću momčad. Vukman u 18., Medved u 28., 62. i 83. te Sokser u 86. minuti, bili su strijelci za razigrani Varteks koji je još četiri puta pogađao stativu. Nakon utakmice trener Jalžabeta Damir Lacko bio izrazito ljut na svoje igrače.
– Imali smo problema s ozljedama. Čak pet igrača bilo mi je izvan stroja, u 2. minuti ozlijedio se i Bručić, međutim sve to nije opravdanje za ovako slabu igru. Ponašanje nekolicine mojih igrača za svaku je osudu. Njihov odnos prema klubu je sramotan. Ne dolaze na treninge, na dan utakmice došli su u sitne sate s fešte i možete misliti u kakvom stanju, a tako se ne može do rezultata bez obzira što se radi o amaterskom nogometu – rekao je vidno razočarani i ljutiti Lacko.
U Hrastovskom razigrale su se Pušćine. Prošlotjedna ostavka trenera Dejana Cara, pa na koncu povučena na nagovor Uprave, očito je bila dobra šok terapija za igrače. Već nakon prvog dijela Careva je momčad golovima Roginića, Punčeca, Špicera i Levatića vodila 4:0. U nastavku su Zadrugari preko Marija Novaka i Darija Kolaka tek uspjeli ublažiti poraz. Pušćine su ovom pobjedom pobjegle sa začelja i to mjesto prepustile Zadrugaru.
Podravina i Mladost Komet odigrali su zanimljivu utakmicu. Preložani su poveli golom Golubića u 6. minuti, a onda su Valjak (29.) i dvaput Međimorec (65. i 71.) preokrenuli rezultat u korist Podravine. No u samoj završnici šok za domaće. Prvo je Balent u 90. iz jedanaesterca smanjio na 2:3, da bi u 94. minuti izjednačio Bukal.
U još jednom županijskom obračunu Novi Marof je uspio na jedvite jade doći do pobjede protiv Nedeljanca. Dugo je bilo 0:0, dugo se Maretićeva družina dobro držala, a onda je Dominik Zeko u 81. minuti pogodio Mikićevu mrežu za tri velika boda i skok na 5. mjesto prvenstvene ljestvice.
Rezultati 7. kola MŽNL: Podravina – Mladost 3:3, Nedelišće – Rudar 2:1, Polet – Zelengaj 0:0, Sloga – Sloboda 0:0, Plitvica – Međimurec 5:4, Novi Marof – Nedeljanec 1:0, Jalžabet – Varteks 0:5, Zadrugar – Pušćine 2:4.
Poredak: 1. Sloga 17, 2. Polet 14, 3. Podravina 14, 4. Varteks 13, 5. Novi Marof 13, 6. Međimurec 13, 7. Plitvica 10, 8. Sloboda 10, 9. Nedelišće 9, 10. Rudar 8, 11. Mladost 8, 12. Zelengaj 8, 13. Jalžabet 8, 14. Pušćine 6, 15. Nedeljanec 4, 16. Zadrugar 4.