Varteks opet izgubio, Polet osigurao naslov prvaka!

4. liga Varaždin-Čakovec

02. 06. 2019.

Dva kola prije kraja Četvrte nogometne lige Varaždin-Čakovec pitanje prvaka je riješeno. Varteks je doživio neočekivan poraz na domaćem terenu od Nedeljanca, a Polet je u županijskom derbiju doma svladao Međimurec i tako stvorio nedostižnih devet bodova prednosti.
Varteks je protiv Nedeljanca bio prilično oslabljen bez Kuhara, Sušca i Karića te s petoricom juniora u prvih jedanaest. Poveo je preko Šoštarića u 18. minuti, ali više od toga nije uspio napraviti. Njihov pad u igri gosti su iskoristili i u nastavku preokrenuli rezultat. Poravnao je Škvarić u 50. minuti, nakon jedne gužve u šenaestercu, a pobjedu Nedeljancu donio je Marko Kovačić petnaest minuta prije kraja, kada je iz blizine glavom pogodio mrežu.
S druge strane Polet je iskoristio prednost domaćeg terena i pobijedio Međimurec 2:1. Oba gola za Polet postigao je Tomislav Medved, u 50. i 55. minuti, a smanjio je Japanac Ishida u 80. minuti. Poletu svaka čast za prikazane partije ovog proljeća. Imaju sjajnu momčad, dolaskom trenera Marija Kovačevića doslovce su se preporodili, igrali su izrazito napadački što najbolje protvrđuje podatak da su u ovih 28 odigranih kola postigli čak 111 golova, a primili samo 26.

Rezultati 28. kola 4. lige Vž-Čk: Podravina – Pušćine 5:3, Omladinac – Rudar 0:1, Varteks – Nedeljanec 1:2, Polet – Međimurec 2:1, Dubravka/Zagorac – Nedelišće, Dinamo – Sloga i Novi Marof – Jalžabet igraju danas, a Mladost Komet i Bednja 6. lipnja.
Poredak: 1. Polet 67, 2. Vartkes 58, 3. Bednja 56 (utakmica manje), 4. Međimurec 45, itd.