Varteks i Bednja i dalje nedodirljivi

4. liga Vž-Čk

29. 10. 2018.

Za Varteksovce nema prepreka ove jeseni. Prošlo kolo malo su se mučili s Pušćinama, ali su na koncu rutinski obavili posao. Zapravo u toj utakmici nedostajao im je Tihomir Šoštarić zbog obiteljskih obaveza, ali se u ovom kolu vratio i odmah zabio dva gola Rudaru u Murskom Središću. Sada je s ukupno 11 golova, u deset odigranih utakmica, sam na vrhu ljestvice strijelaca. Prvi gol Rudarima postigao je u 24., a drugi u 79. minuti iz slobodnjaka. Domaći su smanjili šest minuta prije kraja preko Skolibera i to je bilo sve od njih. Varteks i dalje čvrsto drži vodeću poziciju i sada čeka derbi jeseni s drugoplasiranom Bednjom.
A ta Bednja se na domaćem terenu poigrala s ove godine jako lošim Marofčanima. Bez problema uvalili su im šest komada, a strijelci su bili dvaput Ante Kulji, dvaput Ante Ivančić te po jednom Puškadija i Horvat (autogol).
Polet je nakon nekoliko loših rezultata došao do pobjede i to vrlo uvjerljive. Usred Nedeljanca svladao je istoimenog domaćina 7:2. Već nakon prvih 45 minuta vodili su 3:0, a u nastavku su tu prednost i podebljali. Dva gola za Polet postigao je Mezga, a po jednog Medved, Čurin, Cvetković, Barat i Goričanec. Strijelac oba gola za Nedeljančane bio je Kovačić.
Dubravka/Zagorac kao da se pretplatila na utakmice u kojima nema golova. Već drugi put za redom, nakon Nedeljanca, i s Jalžabetom su odigrali 0:0.

Rezultati 11. kola 4. lige Vž-Čk: Omladinac – Podravina 1:3, Nedelišće – Sloga 2:0, Rudar – Varteks 1:2, Pušćine – Mladost Komet 2:1, Međimurec – Dinamo 1:0, Bednja – Novi Marof 6:0, Nedeljanec – Polet 2:7, Jalžabet – Dubravka/Zagorac 0:0.
Poredak: 1. Varteks 29, 2. Bednja 26, 3. Polet 20, 4. Pušćine 20, 5. Međimurec 19, 6. Nedelišće 18, 7. Mladost 18, 8. Podravina 16, 9. Dinamo 15, 10. Rudar 14, 11. Nedeljanec 14, 12. Dubravka/zagorac 10, 13. Sloga 10, 14. Jalžabet 8, 15. Novi Marof 7, 16. Omladinac 6.