Varteks u 90. minuti do tri velika boda u Turčinu

4. liga Vž-Čk

09. 09. 2018.

U sjajnom ambijentu, pred nekih tristotinjak gledatelja, i uz vatreno navijanje neumornih White Stonesa, Varteks je nakon velike borbe u Turčinu golom Frana Kukeca u 90. minuti svladao domaću Dubravku/Zagorac. Ovom pobjedom Varteks je zadržao priključak s vodećim Poletom koji je jučer na svojem terenu deklasirao Novi Marof s čak 9:0. Očito je kako su Marofčani ove godine u velikim problemima.
Nedeljanec je poražen u Ludbregu od Podravine 3:0. Dva gola postigao je Valjak, a jednog Marković.
Zanimljivo je bilo u međimurskom susjedskom derbiju između Nedelišća i Pušćina. Pred više od 400 gledatelja slavilo je Nedelišće 1:0, golom Levačića u 59. minuti tekme.
Vrlo dobra utakmica odigrana je i u Jalžabetu gdje je domaćin uspio oteti bod favoriziranoj Bednji. Domaći su poveli preko Bručića u 6. minuti iz jedanaesterca, a poravnao je Ivančić u 65. minuti. Junak utakmice bio je domaći vratar Dejan Špicer koji je obranio niz teških udaraca među kojima i jedanaesterac kojeg je u 60. minuti izveo Ante Kulji.

Rezultati 4. Kola Četvrte lige Vž – Čk: Podravina – Nedeljanec 3:0, Polet – Novi Marof 9:0, Nedelišće – Pušćine 1:0, Jalžabet – Bednja 1:1, Sloga – Omladinac 1:1, Međimurec – Rudar 3:1, Dinamo (D) – Mladost 0:2, Dubravka/Zagorac – Varteks 0:1.
Poredak: 1. Polet 10 (+18), 2. Varteks 10 (+9), 3. Mladost Komet 9, 4. Nedelišće 8, Bednja 8 itd.