Varaždinu velika prednost uoči uzvrata finala Kupa

Bednja - Varaždin 1:4

23. 05. 2018.

Velik posao napravio je Varaždin u prvoj finalnoj utakmici županijskog nogometnog Kupa. U Beletincu je svladao domaću Bednju 4:1 i tako praktički stavio jednu ruku na pehar namijenjen pobjedniku ovog natjecanja. Uzvrat 6. svibnja bit će tako samo formalnost.
Inače, momčad Bednje dobro se držala velik dio prvog poluvremena. Odolijevala je napadima Varaždina, a erupciju oduševljenja brojnih domaćih navijača izazvao je Ivančić u 37. minuti kada je doveo Bednju u vodstvo. No kratkog je daha bilo to veselje domaćih. Domagoj Drožđek je u preostalih osam minuta postigao hat-trick, od čega je dvaput pogađao s bijele točke, i Varaždin je na odmor otišao s vodstvom od 3:1. U nastavku rutinski je Varaždin držao vodstvo koje je “podebljao” u 64. minuti golom Sačera.
Zanimljivo je spomenuti kako je trener Mario Kovačević poslao na teren najjači sastav s time da je malo izmijenio obranu pa su umjesto Bamidelea i Kabirua priliku dobili Kulenović i Jelić Balta. Ostalo je sve bilo isto kao u zadnjim prvenstvenim tekmama: Nevistić, Kulenović, Senić, Ćelić, Jelić Balta, Jertec, Golubar, Težak, Drožđek, Glavica, Sačer (Kolarić, Šimek, Kabiru, Jevtoski, Vuk).