Varaždinski triatlonci na Jarunu, Aquacityju i Globetki

TK Varaždin

08. 09. 2020.

“Nastavak triatlon lige u organizaciji Zg. triatlon saveza za državno prvenstvo odvijalo se subotom na Jarunu. Uvjeti za natjecanje, nepovoljni. Utrka u sprint triatlonu počela je u najtoplijem dijelu dana u 13 i 15. Voda vruća, zrak usijan i sparan, u hladu 33 stupnjeva. A sunce je nesmiljeno pržilo. Koliko je bilo teško, posebno na trčanju, mnogi su na 5 km prohodali. Pichler je na trčanju prošao 42 godišnjaka. Na trci su bili prisutni mnogi predsjednici klubova ali su samo dva zabilježila nastup. I to od TK Swibir /apsolutno 85, starost 41g/ osvojili kao klub brojčano najviše medalja. I TK Varaždin osvojili 100% medalja, tri nastupa tri medalje. Predsjednik Pichler /69 g/ zauzeo od 102 prijavljenih apsolutno 80 mjesto. Pored loše forme, dobar rezultat, svaki tjedan samo trening jedan, kao trka. Zbog ramena.
Ukupno na triatlonskom događanju 350 takmičara, na sprint triatlonu 102. Varaždinci su svi stigli u limitu trke i poredali se: Tumpić M70, apsolutno 87, prvi u kategoriji, Sir M60- 84, treći u kategoriji i Pichler prvi u M65.
Neumorna trojka, vikend završili na Aquacity ligi u sprint triatlonu Pichler, pa je u dva dana spojio dva sprinta u olimpijski. Alternativa maratonu, oba vremena Jarun 1,33’56” i Aqaucity 1,32’28”. Dakle tri sata zajedno. Dogodila se rezultatski anomalija, negativni spliting, bolje vrijeme dan poslije. Pichler je jedan od rijetkih triatlonaca koji je na duatlonu uvijek imao bolje vrijeme u trećem segmentu. Tumpić i Sir također su nastupili u nedjelju ali na supersprintu, na polovična trka od sprinta.
No trojka je imala i produženi vikenda, pa su ga u utorak završili na cros ligi Globetka u Čakovcu. Po kategorijama Tumpić i Pichler prvi, Sir sedmi”, javili su iz TK Varaždin.