Varaždinske ženske štafete dominirale na državnom prvenstvu

AK Sloboda

12. 05. 2019.

U Zagrebu je jučer održano prvenstvo Hrvatske u štafetama. Nastupilo je više od 120 štafeta iz 16 klubova diljem Hrvatske, a Atletski klub Sloboda Varaždin imao je 8 štafeta u pet različitih kategorija.
Najviše su se istaknule seniorke u štafeti 4×200 m, Marija Hižman, Kristina Dudek, Mateja Jambrović i Lucija Pokos koje su pobijedile rezultatom 1:39,57. Osim njih, zlatne medalje osvojile su mlađe kadetkinje na 4×60 m Stella Jurak, Enia Aladrović, Jana Koščak i Dora Androlić, rezultatom 32,04.
Srebrnu medalju osvojili su mlađi kadeti u štafeti 4×60 m (Pinter, Trubić, Purgarić, Kišak), a brončane su bile mlađe kadtkinje na 4×200 m (Jurak, Aladrović, Košćak, Androlić) te seniori i seniorke na 4×100 m (Jambrović, Marciuš, Pokos, Stojanović).
Na natjecanju su sudjelovale i štafeta mlađih kadeta na 4×200 m (Cafuk, Purgarić, Kišak, Pinter) koja je osvojila 4. mjesto, štafeta seniora na 4×100 m (Hižman, Bečeheli, Dudek, Žnidarić) koja je bila šesta te štafeta seniora na 4×200 m (Žnidarić, Bečeheli, Stojanović, Marciuš) koja je zauzela 4. mjesto.