Varaždinci se iz Pule vraćaju praznih ruku – u pohodu na 3 boda uspješnija je bila Istra

NK Varaždin

06. 02. 2023.

NK Varaždin u petak je gostovao kod NK Istre, a u susretu 20. kola SuperSport HNL-a domaćin je bio uspješniji te je upisavši sva tri boda od Varaždina preuzeo četvrtu poziciju.

Utakmica je od samog starta bila zanimljiva i puna šansi, pa je tako Istri već u četvrtoj minuti, nakon prekršaja Varaždina, dosuđen kazneni udarac. Na sreću po goste, vratar Oliver Zelenika bio je koncentriran, pročitao je Antu Ercega i sačuvao gol Varaždina.

U 27. minuti šansu je imao Varaždin. Naime, Tonio Teklić pucao je s ruba šesnaesterca, no lopta je otišla pokraj lijeve stative. Iako se utakmica primirila, na poluvrijeme se otišlo s jednim pogotkom i to kapetana Istre koji je s desetak metara zabio pokraj nemoćnog Zelenike.

Varaždin je izjednačio u 58. minuti pogotkom Frana Brodića, dok je utakmicu u 68. minuti mogao okrenuti Michele Šego. Naime, Varaždin je iskoristio visoko postavljenu zadnju liniju Istre uputivši im loptu iza leđa, Šego je puknuo iz teške situacije, no golman Istre Lovro Majkić odbio je loptu u korner.

U 89. minuti Istrin adut s klupe, Dario Marešić zabija gol za konačan rezultat od 2:1 i pobjedu domaće momčadi. Iako mu je pogodak isprva poništen zbog zaleđa, VAR provjerom utvrđeno je da je ipak regularan.

Nakon utakmice 20. kola, Istra, Varaždin i Slaven Belupo imaju isti broj bodova – 27, no Istra je ovom pobjedom preskočila Varaždin te se nalazi na 4. mjestu prvenstvene ljestvice.

Sljedeća utakmica na redu je iduće subote s početkom u 15 sati kada Varaždinu u goste dolazi Hajduk.