Varaždin pružio dobar otpor prvaku

Varaždin - Dinamo 1:2

21. 07. 2018.

Nakon više od šest godina Dinamo je jučer stigao u Varaždin. Bez obzira što je to potpuno novi, pa pomalo i „nepoznati“ Dinamo, opet je bio veliki mamac za varaždinsku publiku. Na Varteksovom stadionu okupilo se više od dvije tisuće gledatelja.
Uvod u utakmicu bio je pun emocija. Na jučerašnji dan prije 17 godina u prometnoj nesreći smrtno je stradao predsjednik NK Varteksa Anđelko Herjavec. Pred sam početak tekme iz razglasa je krenula njegova omiljena pjesma My way Franka Sinatre. Na centru igrališta izbornik Zlatko Dalić predao je Anđelkovoj supruzi Bojani i kćerima originalni dres Vatrenih s potpisom svih igrača. Potom je golman Dinama Danijel Zagorac predao Bojani dres Dinama s brojem 10 na kojem je bilo otisnuto prezime Herjavec. Suze su same potekle, a s tribina se prolomio gromoglasni pljesak u čast pokojnom Đelacu. Potom je prave ovacije zaradio izbornik Dalić i to nakon što mu je Stjepan Cvek predao umjetničku sliku Roberta Garafolića kao zahvalu za sve što je s reprezentacijom napravio na Svjetskom prvenstvu, a pridružio mu se i Zagorac darujući mu Dinamov dres s brojem 14.
A onda je konačno krenula i utakmica. Dinamo je očekivano zagospodario terenom, a Varaždin je, takav je dojam bio, možda i previše respektirao hrvatskog prvaka. Već nakon 12 minuta igre Zagrepčani su poveli i to nakon što je varaždinska obrana gadno pogriješila. Hodžić se sam našao pred Mrmićem i lako poentirao za 1:0. Dinamo je nastavio u istom tonu, igrao je gotovo s pola gasa, stvarao prilike i promašivao, da bi ga onda u 39. minuti stigla kazna. Slobodan udarac s desne strane izveo je Brezovec, ubacio je na nekih deset metara gdje loptu glavom zahvatio Jertec i poslao je u mrežu za 1:1. U nastavku utakmice brojne izmjene s obje strane prilično su razvodnile igru, ali Dinamo je i dalje bio dominantniji i imao je nešto više prilika. Recimo Gojak je u dva navrata pogodio stativu, a kod Varaždina najbolju priliku imao je Težak u 67. minuti, ali je obrana Dinama blokirala njegov udarac. Pobjednički gol Dinamo je postigao u 51. minuti preko Perića, nakon odličnog prodora i asistencije Hajrovića. U svakom slučaju ugodna nogometna večer pred lijepo popunjenom zapadnom tribinom.
Teško je donositi neke zaključke i o igri Varaždina, i o igri Dinama. Vidjela se razlika, to nije uopće sporno, ali Varaždin je prvaku pružio sasvim dobar otpor s obzirom da je tek na početku priprema i da mu je to ovog tjedna bila već treća pripremna utakmica. Slobodno se može reći kako će Mumlek imati dobru ekipu, a ugodno je na početku iznenadio Dominik Perković na desnom boku.

Varaždin – Dinamo 1:2 (1:1)
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 2.500. Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin).
Strijelci: 0:1 Hodžić (12), 1:1 Jertec (39), 1:2 Perić (51)
NK Varaždin: Mrmić (60. Gavranović), Bamidele, Ćelić (46. Stolnik), Senić (75. Kulenović), Perković (75. Sambolec), Brezovec (60. Vuk), Jertec (60. Kolarić), Drožđek (80. Taiyo), Golubar (46. Težak), Črnko (46. Glavica), Sačer (60. Havelka)
GNK Dinamo: Zagorac (46. Jurić), Lecjaks, Rrahmani, Perić, Moharrami (46. Theophile), Knežević, Šunjić (59. Olmo), Menalo (59. Marin), Hajrović (59. Šitum), Fiolić (46. Gojak), Hodžić (59. Gavranović).