Varaždin opet bolji od Varteksa

Županijski nogometni kup - četvrtfinale

03. 10. 2018.

Kao što se i očekivalo Varaždin je opet bio bolji od Varteksa i plasirao se u polufinale Županijskog Kupa. Mumlek je prema očekivanju izveo kombinirani sastav u kojem se našao i napadač Miklić koji je propustio nekoliko posljednjih utakmica zbog ozljede. Od standardnih bio je tu i Glavica. Varteks pak je nastupio u najjačem sastavu predvođen veteranom Karićem. Utakmica nije ponudila ništa spektakularno osim bučnog navijanja Varteksu uvijek vjernih White Stonesa. Varaždin je poveo u 34. minuti nakon što je Glavica pobjegao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, pucao, Domjan je odbio, a na loptu natrčao Vuk i pospremio je u mrežu. U samoj završnici prvog dijela dvije dobre prilike za Varteks. Prvo je Kuhar pucao, a Stolnik podmetnuo nogu i odbio loptu u korner, a odmah nakon tog kornera Šoštarić je odlično pucao međutim Gavranović je odbio loptu ispod prečke. U drugom poluvremenu bez nekih (pre)velikih prilika i neke osobite igre. Varaždin je sigurno držao vodstvo koje je povisio u 77. minuti nakon novog prodora Glavice koji je “servirao” loptu potpuno samom Mikliću za konačnih 2:0.
U preostale dvije utakmice četvrtfinala Jalžabet je svladao Vinicu na njenom terenu 4:0 uz hat-trick Hanca i jednim golom Janušića, a Nedeljanec je tek u drugom dijelu uspio slomiti otpor Poleta iz Tuhovca pobijedivši 3:0. Strijelci su bili Štefulj dva puta i Kovačić. Utakmica između Podravine i Bednje igra se sljedeće srijede.