Varaždin opet bez domaće pobjede

Varaždin - Novigrad 0:0

16. 10. 2017.

Opet Varaždin nije došao do pobjede na domaćem terenu. Opet smo gledali jednu tvrdu utakmicu u kojoj je gost na sve moguće načine pokušavao i na kraju došao do toliko željenog boda. Varaždinu ili ne odgovara domaći teren, ili je u pitanju nekakva psihološka blokada. Nije bilo tečnosti u igri iako je dominacija bila više nego očita. Nekako je sve podsjećalo na onu utakmicu sa Šibenikom prije dvadesetak dana kada je isto završilo bez golova. Dobro, ovoga puta bilo je prilika, to se mora priznati, ali što to vrijedi kada nema tko zabiti. Recimo u 27. minuti Glavica je bio u izglednoj prilici pa je pucao kraj gola. Onda je u 38. minuti Golubar, sjajno poslužen od Jerteca, zaobišao golmana, ali je napravio potez više i povratna lopta završila je u nogama igrača Novigrada. Samo četiri minute kasnije Bamidele je nabacio, Glavica pucao iz prve – preko gola. Već u trećoj minuti nastavka Golubar je glavom pucao s pet metara – golman brani. I onda u 55. minuti sporna situacija zbog koje je trener Kovačević „poludio“. Nakon centaršuta Bamidelea Golubar s pet metara pogađa mrežu, ali suci označuju zaleđe. Kovačević tvrdi da ga sigurno nije bilo. Kaže da je vidio i snimku. Ostatak tekme prošao je u dominaciji Varaždina, pokojim prodorom i pokušajem gostiju, ali i domaćina. Na koncu sve je iznervirao četvrti sudac Cindrić koji je utakmicu, unatoš šest izvršenih izmjena i „stotinu“ valjanja po travi, produžio za samo tri minute.
Varaždin je ovim remijem ispustio veliku priliku da se još više približi vodećima. U srijedu stiže Cibalia u zaostaloj utakmici prvog kola Kupa, a u subotu se ide u goste Kustošiji.
Izjave nakon utakmice:
Nino Bule, trener Novigrada: Za nas je ovo bila teška utakmica u psihološkom smislu jer više smo bili u krizi rezultata nego igre i na koncu sam s ovim bodom prezadovoljan. No moram priznati da je Varaždin bio bolji i da je imao više prilika od nas.
Mario Kovačević, trener Varaždina: Najviše mi je žao gledatelja koji su se opet okupili u velikom broju. Znao sam da će biti teško jer Novigrad je dobra momčad, bolja nego što to rezultati pokazuju. Da smo zabili jedan gol sve bi bilo drugačije. Vidjelo se da je dosta igrača umorno od ovog ritma utakmica koje imamo. Gol koji je postigao Golubar potpuno je regularan i nije mi jasno gdje je sudac vidio zaleđe. Na žalost ne ide nas doma, ali nećemo se predati.
Varaždin – Novigrad 0:0
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 1.500. Sudac: Matej Horvat (Zagreb). Žuti kartoni: Nemec, Pamić, Filipović, Burić, Pilj (Novigrad), Prahić, Ćelić (Varaždin).
Varaždin: Nevistić Ćelić, Prahić, Kulenović (od 71. Erić), Bamidele (od 65. Kolarić), Šimek, Težak, Jertec, Kabiru, Golubar (od 88. Mesarić), Glavica
Novigrad: Nemec, Zirdum, Belaković, A. Živković (od 69. Batelić), Pralas, Doći, G. Živković (od od 88. Viatkin), Pamić, Filipović, Burić, Pilj (od 80. Smirnov).
Rezultati 12. kola Druge HNL: Varaždin – Novigrad 0:0, Šibenik – Lučko 0:0, Dugopolje – Hr. Dragovoljac 1:0, Sesvete – Solin 0:1, Kustošija – Hajduk II 1:0, Dinamo II – Gorica 1:0.
Poredak: 1. Dinamo 27, 2. Dugopolje 24, 3. Gorica 23, 4. Solin 18, 5. Varaždin 18 itd.