Varaždin lako, Bednja ispala nakon produžetka

Pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa

29. 08. 2019.

Prvoligaš Varaždin bez problema je prošao pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa, dok je četvrtoligaš Bednja ispao nakon produžetka.
Bednja je u Beletincu ugostila vukovarsku Vuteks Slogu, člana 3. HNL istok. U regularnom dijelu bilo je 1:1, a dalje idu Vukovarci koji su postigli gol u produžetku. Povela je Bednja pogotkom Marina Ivančića u 31. minuti, i izjednačio je Danijel Spasić u 66. Gol za prolaz Vuteks Sloge u 1/16 Hrvatskog kupa dao je Davor Bratić u 98. minuti.
Varaždin je gostovao u Zagrebu kod, također trećeligaša, Maksimira i pobijedio 6:2. Strijelci su bili Vitalij Lisaković dvaput te po jednom Dominik Glavina, Kristian Fućak, Karlo Težak i Dejan Glavica. Dvostruki strijelac za Maksimir, pri rezultatu 5:0 za Varaždin, bio je Stjepan Krznar. Varaždin će u 1/16 finala, 25. rujna, biti domaćin drugoligašu Rudešu.