Varaždin iz Zagreba nosi tri velika boda!

Dinamo II - Varaždin 1:2

15. 04. 2019.

Varaždin je pokazao kako i bez Jerteca zna i može igrati. Hrabro, agresivno i borbeno suprotstavili su se Dinamu koji je za ovu utakmicu „povukao“ četvoricu igrača iz prve momčadi: Majera, Andrića, Moharramija i Moru. S druge strane Karačić je bez Jerteca postavio formaciju 4-1-4-1 u kojoj je zadnjeg veznog igrao Babić, ali itekako mu je pomagao sjajni Brlečić.
Dinamo je uglavnom imao inicijativu, više loptu u nogama, ali Varaždin je ostavljao bolji dojam u prvom dijelu. Nije se zatvorio, nije se panično branio i čim bi osvojio loptu krenuo bi u brzi napad. U 17. minuti Brlečić je odlično uposlio Benka, koji prima loptu na nekih 25 metara, radi korak, dva, i onda ljevicom snažno puca i pogađa lijevi donji kut vratara Jurića za potpuno zasluženo vodstvo. Dinamo je i dalje igrao, pleo mrežu, a Varaždin je promašio još dvije dobre prilike. Prvo je Benko s 25 metara, u 20. minuti, pucao preko gola, a onda je Stolnik, na dodavanje Senića, također pucao preko gola s desetak metara. Dinamo je u 38. minuti imao sjajnu priliku. Majer je iz slobodnog udarca pogodio na gol liniji Babića, loptu je prihvatio Baturina i s tri metra pucao u Nevistića, lopta se opet odbila do Baturine, ali je ovoga puta stativa spasila Varaždince.
Dinamo je u nastavku pojačao „gas“ i stvorio nekoliko dobrih prilika. Recimo u 56. minuti Majer je izbio sam ispred Nevistića, ali je ovaj odlično obranio. Nekih desetak minuta kasnije Čurić je pucao, a Vuk blokirao. U 70. minuti teška pogreška Nevistića kome je ispala čista lopta, Čuže je pucao, ali je sa same gol linije u korner loptu poslao Senić. I onda nepisano pravilo: ako ne zabiješ – primiš. Brlečić je nakon jedne kontre Varaždina uposlio Glavicu na vrhu šesnaesterca, a ovaj iz prve odlično pucao i pogodio gol Jurića za velikih 2:0. Dinamo se nije predavao pa je Andrić u 85. minuti s pet metara pucao glavom kraj gola. Tri minute kasnije opet greška Nevistića, opet mu je ispala lopta, ali Andrić to nije znao kazniti. Nevistić se za ovu pogrešku iskupio već u sljedećoj akciji Dinama kada je fenomenalno obranio odličan udarac More iz blizine. U sudačkoj nadoknadi Dinamo je uspio smanjiti golom Šipoša na asistenciju Čužea.
Kada se sve sabere potpuno zaslužena i velika pobjeda Varaždina koja ga ostavlja u mrtvoj utrci s Šibenikom za prvo mjesto koje izravno vodi u Prvu ligu. Svi su svoje uloge odradili više nego dobro, ali stoperi Senić i Stolnik bili su gotovo neprelazni, dobili su puno zračnih dvoboja. Sredinu su sjajno držali Brlečić i Babić, a Glavica i Benko poentirali su kada je bilo najvažnije.

Branko Karačić, trener Varaždina: Ova je utakmica pokazala kako imamo kvalitetnu ekipu, rekao bih jednu obitelj. Kada je bilo najpotrebnije odigrali smo najzrelije ove sezone. Nakon što smo uoči početka tekme vidjeli s kojim sastavom će danas Dinamo igrati protiv nas, to nas je još više motiviralo. Apsolutno smo kontrolirali utakmicu od početka do kraja, postigli golove na vrijeme, a mogli smo i još koji čime bismo mirno priveli utakmicu kraju. Sve čestitke mojim dečkima na igri i borbenosti.

Dinamo II – Varaždin 1:2 (0:1)
Zagreb – igralište Hitrec – Kacijan. Sudac: Marko Cestarić (Sisak). Žuti kartoni: Miličević, Senić, Črnko, Kolarić (Varaždin).
Strijelci: 0:1 Benko (17), 0:2 Glavica (73), 1:2 Šipoš (90+4).
Dinamo II: Jurić, Moharrami, Gogić, Čurić, Čalušić (od 51. Franjić), Moro, Bagarić (od 78. Šipoš), Čuže, Andrić, Majer, Baturina (od 57. Carracedo).
Varaždin: Nevistić, Perković, Stolnik, Senić, Miličević, Babić, Fučak (od 60. Vuk), Brlečić (od 90. Zebić), Kolarić, Glavica (od od 86. Črnko), Benko.