Varaždin preko Hajduka do četvrte uzastopne pobjede

Varaždin - Hajduk II 4:2

15. 09. 2018.

Sjajnu nogometnu večer priredili su nam Varaždin i Hajduk. Bilo je zaista uživancija gledati otvoren nogomet pun golova, prilika, sjajnih golmanskih intervencija. Nakon obostrano otvorene igre zasluženo je slavio domaćin 4:2, ostvario tako četvrtu uzastopnu pobjedu i učvrstio prvo mjesto na tablici.
Mumlek je malo iznenadio sastavom. Nije bilo Martinage, a Kolarića i Težaka nije bilo niti u zapisniku. Priliku su dobili Črnko i Perković. U najavi tekme i Ćelić i Mumlek govorili su kako se Varaždin mora od početka nametnuti svojim stilom, ali nametnuo se Hajduk. Prvih dvadeset minuta gledali smo ludi presing Hajdukovaca u kojem se domaća momčad teško snalazila. Hajdukov trojac – Kovačević, Teklić i Kreković, radio je „dar-mar“ zadnjoj liniji Varaždina. To mu se isplatilo već u 4. minuti kada je jednu nespretnost varaždinskih stopera iskoristio Kovačević i iz blizine matirao Mrmića. Varaždin se nikako nije mogao oporaviti od šoka. Hajduk je i dalje napadao pa su Teklić, Relota i pogotovo Ismajli u 27. minuti propustili dobre prilike. Mumlek je nakon toga malo promijenio raspored zaigrao je u sredinu u rombu i Miklić je u 28. minuti uspio izjednačiti i to nakon što je prvo pogodio stativu, a onda odbijenu loptu pospremio u mrežu. Nakon toga Varaždin je konačno počeo igrati, a Benko, Brezovec i Joka Golubar pokušavali su udarcima iz daljine. Samo nakon četiri minute nastavka eurogol Golubara koji je s 25 metara, malo iskosa s desne strane, opalio i pogodio suprotne rašlje Matijaša. Međutim, Hajdukovce to nije pokolebalo. I dalje su igrali vrlo otvoreno i nakon samo dvije minute izjednačili. Kreković je s 20 metara izveo slobodan udarac, lopta je pogodila gredu i odbila se iza gol linije. Još jedan krasan gol! No tu priči nikako nije bio kraj. Varaždin je počeo igrati vrlo borbeno, agresivno, ali ni Hajduk bio ništa slabiji. Redale su se prilike na obje strane, a onda je u 75. minuti, na dodavenje Ćelića, glavom loptu u mrežu pospremio Benko. Nisu prošle ni dvije minute, a već je bilo 4:2. Glavica se izborio za jednu loptu na vrhu šesnaesterca, proslijedio je do Golubara koji s nekih 20 metara drugi puta pogađa mrežu i priča je bila gotova. Hajduk je „pao“, ali hrabro. Bio je Mumlek apsolutno u pravu kad je govorio da je to momčad puna odličnih driblera, koji u igri „jedan na jedan“ mogu napraviti velikih problema. I tako je bilo, samo ovoga puta pobijedilo je iskustvo.
Siniša Oreščanin, trener Hajduka II: Ispustili smo pobjedu u prvih pola sata kada smo igrali jako dobro i u potpunosti se držali našeg dogovora. Trebali smo tada voditi i više od 1:0. Nakon toga Varaždin se vratio golom iz prekida, biljarom, promijenili su potom formaciju i to nam je malo stvorilo problema. Do izražaja je došla, ajmo reći, njihova kvaliteta. Osjećaji su mi sada pomiješani. Svi nas hvale, svi govore da igramo lijepo, dobro, ali ovoj djeci treba vremena da sazriju. Na kraju mogu samo čestiti momčadima na jako dobroj utakmici u kojoj su gledatelji mogli uživati.
Miljenko Mumlek, trener Varaždina: Utakmica je krenula onako kako nismo nikako očekivali. Nismo se dobro snašli i reagirali na njihove napade, ali kada sam malo promijenio raspored odmah je to bolje izgledalo. Jako sam zadovoljan reakcijom igrača, naročito ovih mlađih koje publika i nije baš dobro prihvatila i imala za njih strpljenja. Stariji su prednjačili, a moram priznati da smo utakmicu dobili malo na sreću, malo na znanje, iskustvo i borbenost.

Varaždin – Hajduk II 4:2 (1:1)
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 2500. Sudac: Burilo (Osijek). Žuti kartoni: Ismajli (Hajduk), Miklić (Varaždin).
Strijelci: 0:1 Kovačević (4), 1:1 Miklić (28), 2:1 Golubar (49), 2:2 Kreković (51), 3:2 Benko (74), 4:2 Golubar (76).
Varaždin: Mrmić, Perković, Senić, Ćelić, Bamidele, Črnko (od 82. Stolnik), Jertec, Golubar, Brezovec (od 63. Glavica), Miklić (od 59. Sačer), Benko.
Hajduk II: Matijaš, Relota (od 41. Šuto), Ismajli, Nejašimić, Kreković, Pasariček, Teklić (od 79. Skorup), Šehić, Sahiti, Batarelo, Kovačević (od 67. Špikić).

Rezultati 4. kola Druge HNL: Hrv. Dragovoljac – Šibenik 1:1, Međimurje – Sesvete 1:1, Osijek II – Lučko 0:0, Solin – Kustošija 1:0, Zadar – BSK 1:0, Varaždin – Hajduk II 4:2. Dinamo II – Dugopolje igraju 16. rujna.
Poredak: 1. Varaždin 12, 2. Međimurje 8, 3. Solin 7, 4. Lučko 7 itd.
U sljedećem kolu, 21. rujna, Varaždin gostuje kod Kustošije.