Varaždin u 96. minuti šokirao Slaven i uzeo važan bod

NK Varaždin

07. 04. 2023.

Otvorenje 28. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige obilježio je uzbudljiv derbi sjevera između NK Varaždina i koprivničkog Slaven Belupa u kojem su susjedi podijelili bodove.

Iako su domaćini vodili gotovo cijelu utakmicu pogotkom Ante Crnca u 12. minuti, Varaždin je pogotkom Nike Domjanića u 96. minuti došao do boda i tako zadržao četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici te bod prednosti nad Slavenom.

Crnac je u 12. minuti utakmice došao do sjajnog pogotka nakon što se našao na odbijenoj lopti varaždinskog vratara Olivera Zelenike te lako pogodio za 1:0. Iako je Varaždin preuzeo kontrolu nad posjedom, Slaven je bio opasniji u kontri, pa je bilo nekoliko izglednih situacija na obje strane.

Gosti su koprivnički klub šokirali pred sam kraj utakmice, točnije u 96. minuti kada je Domjanić zabio za važan bod.

Inače, sve su utakmice dosad završavale 1:0 pobjedama, a ovo je prva koja je završila remijem. Dva puta je bio uspješniji Slaven, a jednom Varaždin. Iako se činilo da će Slaven doći i do treće pobjede, na samom kraju utakmice bodove su ipak podijelili.

Varaždin tako ostaje četvrti s 38 bodova, jednako kao i treći Osijek, a Slaven je peti s bodom manje.