Valentino Bečeheli među najboljim mladim atletičarima u Europi

AK Sloboda

08. 10. 2018.

Talijanski grad Rieti nedaleko Rima bio je domaćin europskog festivala sprinta za kadetkinje i kadete. U sklopu talijanskog nacionalnog prvenstva pozivnicu za festival su dobili po jedan kadet i kadetkinja iz 25 zemalja Europe.
Varaždinski atletičar i ponajbolji kadet Hrvatske je tako nastupio na 80 m te se uspio plasirati u B finale osvojivši u konačnici 13. mjesto. Uspjeh je time još bolji što je Valentiono trkač na 400 i 800 m i nije se posebno pripremao za sprinterske discipline.
Pored njega Hrvatsku je predstavljala kadetkinja Matea Čerina iz Benkovca koja je zauzela 8. mjesto, a hrvatski dvojac je u ukupnom plasmanu Hrvatsku plasirao na 8. mjesto. Pobjedila je Francuska ispred Švicarske i Njemačke.