Umag prejak za mlade Dabrove

Umag - GRK Varaždin 1930 32:22

14. 10. 2018.

Protiv jakog Umaga, inače vodeće momčadi Premijer lige koja sada ima već četiri pobjede u nizu, mlada momčad Varaždina napravila je koliko je mogla.
U prvom poluvremenu, u prvih 17 minuta, stalno su „puhali za vrat“ Umažanima i držali zaostatak od jednog do dva gola razlike. Onda je Umag otišao na plus tri (9:6), pa u 22. minuti i na 13:8. U 27. minuti Vrdoljak i Novak smanjili su na 14:11, ali ipak je do kraja poluvremena domaća prednost narasla na plus četiri (17:13). U nastavku otpor i nada Dabrova trajala je samo tri minute kada je Vidaček smanjio na 19:16. Nakon toga Umag radi seriju 6:0, odlazi na 25:16 i sve je bilo gotovo.
Ne treba ovaj treći prvenstveni poraz shvatiti previše tragično. Varaždinska mladost, pod vodstvom Duke Puljevića, sigurno ima još puno toga za reći i pokazati. Kada se samo sjetimo utakmice s Porečom prošle nedjelje, kada su ispustili pobjedu u posljednjim trenucima, onda ova tvrdnja sigurno nije bez pokrića. U sljedećem kolu Dabrovi će ugostiti Goricu.

Umag – GRK Varaždin 1930 32:22 (17:13)
Umag: Vončina (2), Milinković (7), Matijević (2), Buvinić 3, Krupić 1, Gavran, Maroš, Horozović 2, Bošnjak 7, Ružić, Maršan 2, Severec 9, Lekić, Gorbunovs, Koler 1, Sinčić 7.
GRK Varaždin 1930: Meštrić (10), Črnila (2), Špruk 2, Vargek, Pedić 1, Novak 2, Divjak 1, Glavaš 4, Vidaček 6, Puček, Vojnović, Artić, Tači, Levak, Vrdoljak 4, Kaštelan 2.
Sedmerci: Umag 4/4, Varaždin 2/3. Isključenja: Umag 8, Varaždin 10 minuta.