Trkači odlični u Koprivnici i Zagrebu

AK Varaždin

13. 11. 2018.

U nedjelju je u Koprivnici održana jubilarna 40. međunarodna atletska utrka grada Koprivnice.
Na glavnoj utrci u konkurenciji muškaraca trčalo se na 5,6 km (kategorije – seniori i veterani) dok se u konkurenciji žena trčalo na 3,4 km (kategorije – seniorke i veteranke). Po običaju, kada su „u igri“ i novčane nagrade pobjedu su odnijeli „uvozni“ Kenijci iz Mađarske. U tako jakoj međunarodnoj konkurenciji najbolji od članova AK Varaždin bio je novi član Domagoj Rašan koji je u ukupnom plasmanu osvojio odlično 8. mjesto pretrčavši ovu stazu u vremenu 19:26 dok se Dinko Solić plasirao na 11. mjesto u vremenu 20:28. Junior Filip Njegovec osvojio je 26. mjesto (28:37). Kod veterana Neven Šimunčić je osvojio 19. mjesto (29:01).
U konkurenciji seniorki i veteranki klub je imao tri predstavnice, a ugodno je iznenadila Anica Lacković koja je i pobijedila u konkurenciji veteranki pretrčavši 3,4 km u vremenu 14:50. Jasenka Šimunčić također je otrčala dobru utrku i plasirala se na 6. mjesto u vremenu 16:47 dok je Biserka Buhin u seniorskoj konkurenciji osvojila 30. mjesto.
U nedjelju je u Zagrebu na Jarunu održan 32. Polumaraton Ivan Starek. Po prekrasnom i sunčanom vremenu (uz južni vjetar koji je ipak malo ometao trkače) na popularnom „Stareku“ ukupno je nastupilo oko 700 trkača. Osim u glavnoj utrci na 21 km trčati se moglo i na 5 i 10 km. Dio članova kluba nastupio je u glavnoj utrci na 21 km dok su se neki okušali i na kraćoj utrci od 10 km.
U utrci na 21 km pobijedio je Ivan Dračar – AK Kvarner (1:13:26) ispred Ivana Maletića – AK Žumberak (1:16:31) dok je član varaždinskog kluba Matija Zadravec odličnom utrkom iznenadio mnoge i osvojio odlično 3. mjesto u generalnom plasmanu istrčavši polumaraton u vremenu 1:17:40. Osim Matije u glavnoj utrci na 21 km nastupilo je još četvero klupskih predstavnika. Tako je Melko Ciglar istrčao svoj prvi polumaraton u vremenu 1:40:28 i osvojio 86. mjesto (M35 – 18), 44. je bila Daša Žnidarić – 2:06:20 (ŽS – 20), 219. Branko Muha – 2:05:28 (M60 – 6), 273. Zdravko Hanžek – 2:17:08 (M60 – 8).
U konkurenciji žena na 10 km nova članica Ivana Sirovec otrčala je odličnu utrku u vremenu 52:41 i osvojila 13. mjesto u ukupnom plasmanu dok je također nova članica Marina Baća osvojila 56. mjesto otrčavši 1:00:22. Kod muškaraca Nikola Bakšaj je otrčao 52:43 te se plasirao na 62 mjesto.