TRI BODA OSTAJU DOMA Brodić zabio dva komada za veliku pobjedu Varaždina i bodovno izjednačenje s Osijekom!

NK Varaždin

17. 03. 2023.

Unatoč prošlotjednom porazu u gostima kod Rijeke, NK Varaždin nije upao u negativan niz, već je protiv posljednje momčadi prvenstva, HNK Gorice na domaćem travnjaku uspio uzeti sva tri boda.

Utakmica 26. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige odigrala se u petak na Gradskom stadionu u Varaždinu uz podršku domaćih navijača, a nakon pobjede protiv neugodnog protivnika, NK Varaždin na prvenstvenoj se ljestvici bodovno izjednačio s trećeplasiranim Osijekom.

Iako je Gorica u utakmicu ušla s nešto većim posjedom, Varaždin je bio koncentriraniji i nakon nekoliko sjajnih prilika, poveo u 53. minuti utakmice. Nakon fantastične akcije za vodstvo Varaždina zabija Fran Brodić i to svoj deveti pogodak ove sezone.

Ipak, Gorica se nakon promjene rezultata na semaforu probudila i nije trebalo dugo da izjednači. U 75. minuti za 1:1 zabija Josip Mitrović, a bez obzira na to što su gosti i u samoj završnici imali nekoliko prilika, Brodić dvije minute prije kraja zabija još jedan pogodak, za veliku pobjedu Varaždina od 2:1 i visoko četvrto mjesto.

Nakon kratke reprezentativne pauze, Varaždinci će snage odmjeriti s momčadi Lokomotive. Utakmica na stadionu u Kranjčevićevoj na redu je u nedjelju, 2. travnja s početkom u 18 sati.