Tko će osvojiti mač grofa Draskovicha?

Utrka u Trakošćanu 1. srpnja

18. 05. 2018.

Atletski klub Sloboda iz Varaždin u suorganizaciji s Atletskim klubom Varaždin najavljuje 4. Utrku za mač grofa Draskovicha.
Utrka se održava u nedjelju, 1. srpnja, u 10 sati. Trčat će se 1 i 2 kruga oko jezera, 5 km kao utrka građana i glavna utrka na 10 km. Osigurane su vrijedne nagrade i ugodno druženje. Sponzori su Muzej Dvor Trakošćan, Hotel Trakošćan i Turistička zajednica Općine Bednja i sam grof Draskovich. Utrka je promotivna s ciljem da postane tradicionalna. Trasa staze je šetnicom uz samo jezero koja je natkrivena gustom šumom i debelom hladovinom tako da i po najvećoj vrućini trčanje će biti ugodno. Cilj utrke vodi u sam dvorac na brdu iznad Trakošćanskog jezera.
Startnina je 100 kn (15 €) za uplatu do 24.6. i 130 kn (20 €) za sve kasnije uplate te uplate na dan održavanja utrke.
Prošle je godine utrku završilo 277 natjecatelja, 152 na glavnoj utrci i 125 na utrci od 5 km. U glavnoj utrci na 10 km drugi put za redom pobijedio je Igor Goričanec iz AK Varaždin te opet stekao pravo graviranja svojeg imena na mač grofa Draskovicha gdje se graviraju samo imena pobjednika. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Maja Perišić (Moslavina u pokretu). U utrci građana na 5 km pobijedili su Đuro Komlenović (Cjevomont Kutina) i Helena Gleđa (AK Dubrovnik).